Microsoft Teams


Návod: Jak nastavit kameru, mikrofon a reproduktory?

1
Do nastaveníse dostanete kliknutím na tři tečky vedle kolečka s fotografií nebo iniciálami v pravém horním rohu MS Teams a volbou možnosti Nastavení.

2
Přejděte na zařízení.

3

Pokud máte stolní počítač, musíte si k němu koupit externí kameru, připojit ji přes USB konektor a případně nainstalovat ovládací software. Pokud máte notebook, je kamera jeho součástí a měla by být plně funkční.

Pro použití kamery není potřeba nic nastavovat, jen v případě, že máte připojených kamer více, je potřeba vybrat, která se má použít.

4
Vybavení pro stolní počítač
Pro komunikaci hlasem budete potřebovat sluchátka s mikrofonem. Mohou být připojena přes dva samostatné konektory (běžné 3,5 mm třípólové konektory), USB konektor nebo přes Bluetooth.

Pokud máte sluchátka s mikrofonem s jedním konektorem (např. od mobilu), můžete k nim dokoupit redukci.

Vhodnější jsou sluchátka s USB konektorem nebo Bluetooth sluchátka, protože umožní samostatné připojení reproduktorů, přes které je možné nastavit vyzvánění při přicházejícím hovoru.
Bezdrátová sluchátka u většiny stolních počítačů vyžadují dokoupení bluetooth adaptéru!

Vybavení pro notebook
Notebooky mají vestavěné reproduktory a mikrofon, které je možné použít i pro hlasové hovory. Pokud ale sdílíte kancelář s kolegy a nechcete je rušit, nebo pokud nemáte v kanceláři dostatečné ticho, jsou vhodnější sluchátka s mikrofonem, stejně jako u stolního počítače.

Opět doporučujeme použít USB nebo Bluetooth sluchátka, protože je možné nasměrovat vyzvánění při příchozím hovoru do reproduktorů.

Pokud se rozhodnete pro sluchátka s audio konektory, je potřeba zkontrolovat, jestli má notebook dvě zdířky (jednu pro sluchátka, druhou pro mikrofon), nebo jednu společnou – podle toho je potřeba koupit sluchátka se dvěma třípólovými nebo jedním čtyřpólovým konektorem, případně ke sluchátkům, která již máte, dokoupit redukci.

 

5
Pokud máte více zvukových zařízení (např. při použití USB sluchátek), můžete vybrat, které se použije pro hlasový hovor.

6
Pokud máte připojená sluchátka a chcete je používat pro hovor, ale přitom chcete slyšet příchozí vyzvánění z reproduktorů, je možné nastavit Sekundární vyzvánění na reproduktorech.

7
Pokud je v místě, odkud se chystáte zúčastnit videoschůzky, nějaký hluk (např. soused s vrtačkou), je možné si v nastavení zvýšit Potlačení šumu. Teams pak budou okolní hluk filtrovat a další účastníci schůzky by neměli být rušeni nepříjemnými zvuky.

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.