IT služby pro studenty MUNI

Připravili jsme pro tebe přehled nejvyužívanějších IT služeb, aby se ti na univerzitě studovalo co nejpohodlněji.

Připoj se

Víme, že bez připojení to dnes už nejde. Stačí se připojit na Wi-Fi síť eduroam a zadat přihlašovací jméno ve tvaru učo@muni.cz sekundární heslo. Ke službám dostupným pouze z univerzitní sítě – například k placeným článkům – se dostaneš i z pohodlí domova nebo ze zahraničí díky virtuální privátní síti (VPN).

Studuj

Vyber si z 10 studoven po celém Brně a studuj klidně i v noci – celouniverzitní počítačová studovna (CPS) na Komenského náměstí je totiž otevřená nonstop (24/7). Z jakéhokoli PC v univerzitní síti navíc automaticky získáváš přístup k široké škále elektronických informačních zdrojů (EIZ) – hlavně k těm placeným. Kdyby se ti přesto stýskalo po knize, zastav se v knihovně.

Využívej software

Nainstaluj si zdarma balíček Microsoft Office 365 až na pět různých zařízení vč. mobilů, tabletů a notebooků. Nabízíme také kancelářský a specializovaný SW, z nichž některý si můžeš stáhnout sám, některý je volně k dispozici na univerzitních PC nebo online.

Ukládej a sdílej data

Cloudová úložiště slouží pro ukládání dat na internetu, takže je nemusíš přenášet a jsou dostupná všude. Jako student MU máš k dispozici 30 GB prostoru na OneDrive a s univerzitním účtem se dostaneš také i ke Google Drive.

Tiskni

Ve všech univerzitních počítačových studovnách (a i na dalších místech) můžeš tisknout a kopírovat ve formátech A4 a A3. Na většině míst můžeš i skenovat. V celouniverzitní počítačové studovně zvládáme také velkoformátové tisky plakátů a konferenčních posterů (až do velikosti 168 x 106 cm) a nově máme v provozu také 3D tisk.

Dobij si kredit

Díky systému SUPO zaplatíš ubytování na kolejích nebo tiskové služby. Kredit vložíš bezhotovostně převodem na účet. SUPO účet si můžeš dobít i hotovostí, a to přes některý z 16 bankovníků. Po přiložení ISIC karty vložíš bankovky, a ty se okamžitě načtou na SUPO účet.

Zabydli se a zorientuj na univerzitě

Máš kde bydlet? Inzerujeme nabídky či výměny bydlení, většina příspěvků je přímo od studentů a dá se nastavit upozornění na nové inzeráty. Nevyhovuje ti bydlení na vlastní zodpovědnost? Využij nabídky Správy kolejí a menz.
Nemůžeš najít posluchárnu, ve které máš přednášku? Munimapy přehledně zobrazují prostory všech budov Masarykovy univerzity včetně místností.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.