IT služby pro studenty MUNI

Připoj se

Víme, že bez připojení to dnes už nejde. Stačí se připojit na Wi-Fi síť eduroam a zadat přihlašovací jméno ve tvaru učo@eduroam.muni.czsekundární heslo. Ke službám dostupným pouze z univerzitní sítě – například k placeným článkům – se dostaneš i z pohodlí domova nebo ze zahraničí díky virtuální privátní síti (VPN).

Studuj

Vyber si z 10 studoven po celém Brně a studuj klidně i v noci – celouniverzitní počítačová studovna (CPS) na Komenského náměstí je totiž otevřená nonstop (24/7). Z jakéhokoli PC v univerzitní síti navíc automaticky získáváš přístup k široké škále elektronických informačních zdrojů (EIZ) – hlavně k těm placených. Kdyby se ti přesto stýskalo po knize, zastav se v knihovně.

Využívej software

Nainstaluj si zdarma balíček Microsoft Office 365 až na pět různých zařízeních vč. mobilů, tabletů a notebooků. Nabízíme také kancelářský a specializovaný SW, z nichž některý si můžeš stáhnout sám, některý je volně k dispozici na univerzitních PC.

 

Ukládej a sdílej data

Cloudová úložiště slouží pro ukládání dat na internetu, takže je nemusíš přenášet a máš je dostupná například na svém PC doma i na mobilu. Jako student MU máš k dispozici několik TB prostoru na OneDrive nebo speciálním univerzitním Google Drive.

Tiskni

Ve všech univerzitních počítačových studovnách (a i na dalších místech) můžeš tisknout a kopírovat ve formátech A4 a A3. Na většině míst můžeš i skenovat. V celouniverzitní počítačové studovně zvládáme také velkoformátové tisky plakátů a konferenčních posterů (až do velikosti 168 x 106 cm) a nově také v pilotním provozu 3D tisk.

Dobij si kredit

Díky systému SUPO zaplatíš ubytování na kolejích nebo tiskové služby. Kredit vložíš bezhotovostně převodem na účet. SUPO účet si můžeš dobít i hotovostí, a to přes některý z 16 bankovníků. Po přiložení ISIC karty vložíš bankovky, a ty se okamžitě načtou na SUPO účet.

Start tvé kariéry v IT

Ústav výpočetní techniky MU je srdcem IT univerzity – poskytujeme jí IT služby a zároveň děláme špičkový výzkum. Neustále hledáme mladé talenty mezi studenty pro spolupráci na řešení různých projektů. Sídlíme přímo v budově Fakulty informatiky a rádi sdílíme, co umíme.

Chci se dozvědet více

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.