IT pro vědce a výzkumníky

Přístup k publikacím

Pro on-line vyhledávání v akademických časopisech, knihách, sbornících a v jiných vědeckých elektronických zdrojích (EIZ) z celého světa slouží služba Discovery. Přístup k EIZ má každý, kdo je připojený v univerzitní síti, klidně i z pohodlí domova nebo ze zahraničí díky virtuální privátní síti (VPN). Své publikace navíc můžete zpřístupnit komukoliv bezplatně pomocí repozitáře MU (Open Access).

Úložiště a náročné výpočty

Cloudová i síťová souborová úložiště můžete použit pro každodenní   ukládání svých pracovních souborů i jejich sdílení. Cloudová a virtualizační infrastruktura poskytuje prostředí pro náročné a distribuované výpočty, provoz vlastních virtuálních serverů nebo celých virtuálních prostředí.

Softwarové licence

Nainstalujte si zdarma balíček Microsoft Office 365 až na pět různých zařízeních vč. mobilů, tabletů a notebooků v práci i doma. K dispozici je i balík Google Apps obsahující například Google Drive s 100+ GB úložného prostoru. Nabízíme také kancelářský a specializovaný SW –  některý ke stažení a některý volně k dispozici na univerzitních PC.

Tiskové služby

V celouniverzitní počítačové studovně zvládáme velkoformátové tisky plakátů a konferenčních posterů (až do velikosti 168 x 106 cm) a nově také v pilotním provozu 3D tisk.

IT podpora

O správný chod IT zařízení a služeb na univerzitě pečuje celá řada specializovaných pracovišť. K řešení problémů na místě jsou k dispozici lokální IT správci, v režimu 24/7 je pak k dispozici celouniverzitní IT helpdesk. Pomoc při řešení problémů přitom někdy dokážeme i na dálku.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.