Jednotné přihlášení MUNI


Upozornění
1. června 2020 došlo k migraci služeb z Jednotného přihlášení MUNI, kde se používá sekundární heslo, na Jednotné přihlášení, kde se používá primární heslo. Více informací naleznete zde.

Jednotné přihlášení MUNI zajišťuje bezpečné poskytnutí vaší identity celé řadě ověřených webových služeb, ke kterým byste se museli jinak registrovat a přihlašovat jednotlivě. Můžete se tak jednoduše dostat k důležitým informačním zdrojům, které potřebujete ke studiu i zaměstnání.

Jaké jsou jeho výhody?

Jednotné přihlašování Používáte jednotné přihlašování pro všechny webové služby. Není nutné vytvářet a spravovat uživatelské účty u každé služby zvlášť včetně správy hesel.
Řízení přístupu Přístup k webové službě neprobíhá pouze na základě znalosti vašeho uživatelského jména. Je možné využít i další dodatečné informace jako je např. příslušnost k fakultě či pracovišti.
Personalizace Po každém přihlášení jsou odesílány webové službě vaše aktuální informace (jméno, email, apod.).
Bezpečnost Vaše přihlašovací údaje se nikam neposílají, proto nemůže dojít k jejich zneužití či odcizení na straně webové služby.
Zapamatuje si přihlášení Nemusíte se již opakovaně přihlašovat. UČO se vyplní automaticky a heslo zadáte jenom jednou denně.