Jednotné přihlášení MUNI


Jednotné přihlášení MUNI zajišťuje bezpečné poskytnutí vaší identity celé řadě ověřených webových služeb, ke kterým byste se museli jinak registrovat a přihlašovat jednotlivě. Můžete se tak jednoduše dostat k důležitým informačním zdrojům, které potřebujete ke studiu i zaměstnání.

Jaké jsou jeho výhody?

Jednotné přihlašování Používáte jednotné přihlašování pro všechny webové služby. Není nutné vytvářet a spravovat uživatelské účty u každé služby zvlášť včetně správy hesel.
Řízení přístupu Přístup k webové službě neprobíhá pouze na základě znalosti vašeho uživatelského jména. Je možné využít i další dodatečné informace jako je např. příslušnost k fakultě či pracovišti.
Personalizace Po každém přihlášení jsou odesílány webové službě vaše aktuální informace (jméno, email, apod.).
Bezpečnost Vaše přihlašovací údaje se nikam neposílají, proto nemůže dojít k jejich zneužití či odcizení na straně webové služby.
Zapamatuje si přihlášení Nemusíte se již opakovaně přihlašovat. UČO se vyplní automaticky a heslo zadáte jenom jednou denně.

Podporované prohlížeče

Jednotné přihlášení MUNI podporuje moderní webové prohlížeče, které dostávají bezpečnostní aktualizace od výrobce, takže je v nich možné zajistit bezpečnost a správné fungování přihlášení.

Pro správnou funkci Jednotného přihlášení MUNI doporučujeme použít nejnovější verzi některého z následujících webových prohlížečů:

Webové prohlížeče pro počítače

Google Chrome stáhnout, aktualizovat
Microsoft Edge aktualizovat
Mozilla Firefox (verze ESR nebo nejnovější verze) stáhnout, aktualizovat
Opera stáhnout, aktualizovat
Safari pro Mac aktualizovat
Vivaldi stáhnout, aktualizovat
Podporovány jsou další prohlížeče na základu Chromium.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.