Bezdrátové připojení Wi-Fi


Většina prostor Masarykovy univerzity je pokryta Wi-Fi sítí umožňující připojení k internetu z notebooků, tabletů a mobilních telefonů. MU používá celosvětově rozšířenou síť Eduroam, která umožňuje principem jednotného přihlášení využívat internetové připojení na většině akademických institucí na světě.

Eduroam (hlavní síť) 

  UČO@eduroam.muni.cz
  sekundární heslo
1)

Eduroam slouží na MU jako hlavní bezdrátová síť pro připojení k internetu. Tuto síť využívá řada akademických institucí po celém světe, takže se k ní můžete často automaticky připojit i při pracovních či studijních cestách. 

MUNI (pomocná síť)

  UČO
  sekundární heslo
1)

Pozor, přenos dat po této síti není zabezpečený! Síť MUNI funguje jako pomocná síť. Využijte ji pouze pokud máte problémy se sítí eduroam. 

1) Vaše sekundární heslo zjistíte/změníte zde.

Připojení k sítím muni i eduroam vyžadují autentizaci. Použijte výše uvedené přihlašovací údaje a postupujte dle návodů uvedených dole na této stránce. Pokud Vám byl přidělen účet hosta, použijte přidělené přihlašovací jméno (guestXYZ@eduroam.muni.cz) a přidělené heslo.

Podmínky poskytnutí služby

Podmínkou připojení k síti eduroam je aktivní vztah k MU nebo jiné akademické instituci připojené do projektu eduroam.  Používání sítě MU se řídí Směrnicí používání IT. Z důvodu předcházení hrozeb v podobě počítačových virů, malwaru a kybernetických útoků doporučujeme mít aktivovaný firewall, aktualizovaný operační systém a antivirový software.

Další informace

připojit k wi-fi (Eduroam)

Postupujte dle návodů dole na stránce.

Lokality s připojením k Wi-Fi Nahlásit poruchu/incident Směrnice používání IT

Náhrada směrnice Správy a užívání počítačové sítě Masarykovy univerzity


Určeno pro
student, zaměstnanec, návštěvník (po dohodě)

Cena
zdarma

Dostupnost
nepřetržitě


Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
+420 549 49 7722
helpdesk@ics.muni.cz


Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.