Interní platební systém SUPO


Systém SUPO (systém úhrad pohledávek za osobami) MU je celouniverzitní informační systém pro centrální evidenci plnění a úhrad pohledávek vybraných služeb Masarykovy univerzity.

Platby lze vkládat bezhotovostně (kartou, QR platbou, inkasem, bankovním převodem, poštovní poukázkou, převodem ze mzdy) nebo hotovostně prostřednictvím bankovníků a ve výjimečných případech i na pokladnách MU.

Jaké služby jsou přes SUPO hrazeny

  • Ubytovací služby v kolejích MU
  • Stravovací služby v menzách MU (pouze zaměstnanci)
  • Služby tisku a kopírování poskytované na fakultách a součástech MU
  • Drobný prodej zboží a služeb
  • Soukromé telefonní hovorné z pevných linek i mobilních telefonů
  • Poplatky v knihovnách

Co musím splňovat pro využití služby

  • Být aktivní osoba MU
  • Mít aktivovaný SUPO účet
  • Vložit úvodní vklad 50 Kč (nebo uzavřít dohodu o poukazování části mzdy na SUPO účet)

Co dělat, když...

... částka dobitá bankovníkem nebyla připsána na účet?

V některých případech chvíli trvá, nežli je částka po vložení do bankovníku připsána na účet. Pokud to trvá déle jak 10 minut, nahlaste to prosím obsluze nebo se obraťte na IT ServiceDesk.

Může se také stát, že vložíte do bankovníku peníze a nemůžete s nimi disponovat. To se stane v případě, že dlužíte za některé další služby (koleje, školné atp.). Primárně se totiž zablokují peníze pro uhrazení dlužné částky. Zkontrolujte si přesný stav vašeho SUPO účtu v systému INET.

... nelze ověřit uživatele (není aktivované SUPO)?

Pokud vám bankovník po přiložení karty oznámí hlášku Nelze ověřit uživatele, znamená to, že nemáte aktivovaný účet SUPO. Pro aktivaci účtu postupujte dle návodu jak aktivovat SUPO účet

... částka převedená z bankovního účtu nebyla připsána na účet SUPO?

Převody z tuzemských bank trvají 23 pracovní dny, ze zahraničních i déle. Pokud převod trvá více dní, obraťte na IT ServiceDesk. Může se stát, že v převodním příkazu nebyly uvedeny údaje jednoznačně identifikující účet SUPO a umožňující automatické přiřazení platby. V takovém případě je třeba zaslat helpdesku kopii převodního příkazu, aby bylo přiřazení platby provedeno manuálně.

... chci zaslat vklad na účet SUPO převodním bankovním příkazem?

Údaje pro převodní příkaz z české či zahraniční banky jsou uvedeny na stránce Co je SUPO - účty, klienti, systémy, platby.

... chci vložit peníze kartou?

Peníze na SUPO účet lze dobít jednoduše platební kartou. Stačí v INETu vyplnit dobíjenou částku a stisknout tlačítko pro dobití platební kartou.

Bez popisku

... chci převést peníze přes QR kód v mobilním bankovnictví?

SUPO účet je možné dobít přes QR platbu. Stačí v INETu vyplnit dobíjenou částku a stisknout tlačítko pro dobití QR platbou. Následně se zobrazí QR kód s předvyplněnými vašimi údaji pro platební převod.

Bez popisku

Podrobnější informace k častým dotazů jsou k dispozici v INETu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.