Nastavení týmu v MS Teams

• Nastavení týmu je k dipozici přes tři tečky u názvu týmu a pod položkou Správa týmu.

• Na záložce „Členové“ můžete přidávat a odebírat členy týmu a přidělovat oprávnění správce. Členem se mohou stát i externí partneři z jiných Microsoft 365 nebo se soukromým účtem Microsoft.
  • „Žádosti čekající na vyřízení“ obsahují případné žádosti o členství v týmu.
  • „Kanály“ umožňují spravovat kanály. Jsou zde vidět i kanály odstraněné.
  • „Nastavení“ umožňuje nastavit, jaká oprávnění mají členové týmu a hosté, nastavit kód, pomocí kterého se do týmu může připojit kdokoliv a další vlastnosti celého týmu.
  •  „Analýza“ obsahuje základní statistické informace o týmu.
  • „Aplikace“ obsahuje přehled aplikací, které jsou týmu dostupné a umožňuje přidat další.

Kanály

Týmová komunikace probíhá v kanálech. Jeden kanál, nazvaný „Obecné“ je vytvořen automaticky pro každý tým, další je možné založit podle potřeby. Kanály mohou být

• Přístupné všem členům týmu. Například kanál Obecné.
  • Soukromé – přístupné jen pro vybrané členy týmu (neobsahují Planner). Například kanál Skupina A.

Je lepší zakládat méně týmů a více kanálů v týmu, než zakládat velké množství týmů.

Součásti kanálu

Součástí kanálů mohou být různé komponenty (karty) – konverzace, soubory, poznámkový blok, úkoly, připnuté weby, webové aplikace… Liší se dle typu týmu. Připnuté nástroje jsou zobrazeny jako záložky v horní části pracovní plochy kanálu:

Konverzace

Konverzace jsou automatickou součástí kanálu a jsou zobrazeny mezi záložkami.

Soubory

Každý kanál má v úložišti skupiny Microsoft 365, která je součástí týmu, vytvořenou vlastní složku. Ta je automaticky připnuta jako záložka.

Výjimkou jsou soukromé kanály, které mají vytvořeno úložiště nezávislé na souborech společné skupiny Microsoft 365, dostupné jen členům soukromého kanálu.

Poznámkový blok OneNote

Každý kanál má v bloku OneNote skupiny Microsoft 365 vytvořen vlastní oddíl. Ten je připnut do kanálu jako samostatná záložka. Maximální počet členů (studentů) je 200.

Plány

Pro tým je automaticky založen jeden „Plán“ v Planneru. Ten je možné připnout jako záložku do kteréhokoliv kanálu týmu. Je také možné vytvořit libovolné množství dalších plánů pro tým a připnout je do kanálů.

Pozn: Planner není dostupný v soukromých kanálech.

Další nástroje

Do kanálů je možné připnout mnoho dalších nástrojů – weby, webové aplikace, dokumenty. Níže je ukázka připojené stránky Wikipedie o Masarykově univerzitě:

Přehled dostupných nástrojů je k dispozici zde.