Microsoft Teams


Instalace a základní nastavení MS Teams

Instalace a základní nastavení

MS Teams je možné používat přes webové rozhraní nebo jako aplikaci na Windows, Mac OS. Webové rozhraní vyžaduje prohlížeč Chrome nebo Edge. Na Linuxu je možné použít aplikaci, nebo webové rozhraní v Chrome/Chromium s upraveným nastavením nebo verzi využívající Electron. Na mobilních zařízení (iOS a Android) využijete mobilní aplikaci.

Instalace MS Teams na počítači

Instalace MS Teams na tabletech a mobilech

Přejděte do Play Store (Android) (návod) nebo App Store (iOS) (návod) a nainstalujte MS Teams stejně jako jiné aplikace.

Přihlášení

Pokud jste přihlášení k Office svým účtem Microsoft 365, může se Teams přihlásit automaticky. Pokud se tak nestane, budete vyzváni k přihlášení. Zadejte své přihlašovací údaje k Microsoft 365 - učo@muni.cz, zobrazí se okno jednotného přihlášení, kde zadáte UČO a primární heslo. V případě potřeby podrobnější návod naleznete na této stránce.

Základní nastavení

Do nastavení se dostanete kliknutím na kolečko s fotografií nebo iniciálami v pravém horním rohu Teams a volbou možnosti „Nastavení“.

Záložka Obecné – Nastavení zobrazení týmů

Výchozí zobrazení týmů je „mřížka“. Vhodnější je použít rozložení „seznam“.

Záložka Obecné – Další nastavení

Nechejte zaškrtnuté položky „Automatické spuštění aplikace“ a „Při zavření ponechat aplikaci spuštěnou“. Zaškrtněte „Registrujte aplikaci Teams jako chatovací aplikaci pro sadu Office“ a „Zapnout nové prostředí schůzek“.

Minimalizace MS Teams a velikost zobrazovaného obsahu

Okno MS Teams si můžete pro úsporu místa na obrazovce zmenšit.

Také můžete nastavit velikost zobrazovaného obsahu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.