Microsoft Office 365


MS Office 365 je název pro skupinu cloudových služeb a softwaru, které poskytuje firma Microsoft. Představuje sadu prostředků a technologií pro efektivní práci a spolupráci ve firemním, akademickém i domácím prostředí.

Co Office 365 nabízí

  • Ukládání osobních a týmových dokumentů a jejich sdílení a společné úpravy 
  • Nástroje pro komunikaci - e-mail, textové zprávy, hlasové hovory, videokonference 
  • Organizaci času - sdílení kalendářů a plánování schůzek 
  • Organizaci úkolů a projektů - zadávání a sledování úkolů, projektové řízení 
  • Spolupráci s kolegy na MU i s externími partnery 
  • Firemní sociální síť

Nástroje MS Office 365

Delve Funguje jako nástroj pro zobrazení důležitých informací napříč součástmi Office 365. Na stránce Delve se zobrazují informace a dokumenty, které by pro vás mohly být aktuálně nejzajímavější. Zobrazují se ale pouze ty informace, ke kterým již máte přístup.
  Forms Intuitivní nástroj pro tvorbu formulářů, dotazníků, průzkumů, registrací a podobně. Formulář je možné distribuovat pomocí odkazu, e-mailu, QR kódu či vložením na webovou stránku. Formuláře se vyplňují ve webovém prohlížeči (i na mobilních zařízeních).
 Office Professional Kompletní balík kancelářských aplikací umožňující přístup k službám Office 365. Zahrnuje aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Skype pro firmy, OneDrive pro firmy. Součástí je také sada Office Web Apps, která umožňuje pracovat s dokumenty přímo ve webovém prohlížeči.
 Pošta (Outlook)
Cloudová varianta e–mailové schránky umožňující plnohodnotné zpracování e-mailů, kalendářů i kontaktů. Umožňuje přístup k poštovní schránce skrze webové rozhraní a mobilní telefon s podporou ActiveSync. K dispozici je také desktopová a mobilní aplikace Outlook.
 OneDrive pro firmy  Firemní cloudové úložiště s kapacitou 1 TB. Uložené soubory jsou přístupné odkudkoliv přes webové rozhraní, k dispozici je aplikace pro synchronizaci souborů do počítače a také mobilní aplikace pro všechny mobilní OS. Soubory je možné sdílet s dalšími uživateli.
  OneNote  Jeden z nejpokročilejších nástrojů pro organizaci poznámek. Umožňuje zaznamenávat poznámky, organizovat je v několika úrovních, vkládat různé typy objektů (obrázky, videa, výřezy stránek), převádět ručně psané poznámky atd. Poznámkové bloky je možné také sdílet.
 Planner Nástroj pro vedení projektů a týmů. Umožňuje vytvářet plány (komplexní sady úkolů pro daný projekt, tým apod.), vytvářet, přiřazovat a organizovat a třídit úkoly, stejně jako vytvářet přehledy zpracování úkolů, grafy vytížení jednotlivých členů týmu.
 SharePoint  SharePoint je webová platforma společnosti Microsoft, jejímž cílem je usnadnění spolupráce mezi zaměstnanci. Zahrnuje řadu aplikací a nástrojů umožňujících spravovat dokumenty, sdílet a vyhledávat informace, navrhovat a řídit pracovní postupy a mnoho dalšího.
 Skupiny Office 365  Sdílený pracovní prostor pro týmy zahrnující e–mail, konverzace, úložiště souborů (sdílených ve skupině), kalendář, poznámkový blok a nástroj pro plánování aktivit a úkolů členů týmu (aplikace Planner).
 Skype pro firmy Nástroj pro komunikaci v reálném čase umožňující instant messaging (chat), audio a video hovory i další pokročilé funkce (sdílení plochy, nahrávání hovorů, konferenční hovory apod.).
 Sway Nástroj pro tvorbu interaktivních webových prezentací, výukových materiálů, fotoalb apod. Vytvořené prezentace je možné šířit a sdílet pomocí odkazu na adresu, na sociálních sítích nebo je vložit do webové stránky.
 Video  Webový portál určený k nahrávání a prohlížení videí v rámci organizace. Je vhodný k sdílení videí z porad, přednášek, prezentací apod.
 Yammer Soukromá „firemní“ sociální síť poskytující přehled o dění na celé MU, stejně jako v menších skupinách na MU. Umožňuje vytvářet skupiny týmů, komunikovat a diskutovat, sdílet informace a dokumenty i šířit informace širokému publiku.

 

přihlásit se do 0365

Přihlašovací jméno a heslo zjistíte v INETu

stáhnout desktop APLIKACE

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu jak nainstalovat O365.


Určeno pro
student, zaměstnanec, IT expert

Cena
zdarma

Dostupnost
online


Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
+420 549 49 7722
helpdesk@ics.muni.cz


Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.