Microsoft Outlook


MS Outlook je e-mailový a groupwarový klient. Zahrnuje klienta elektronické pošty, správce kontaktů, nástroje pro organizaci času a práce (kalendář a úkoly), poznámky a deník. Pod názvem „Outlook“ se skrývá:

  • serverová aplikace s webovým rozhraním,
  • desktopová aplikace (PC program) pro pohodlné využívání uvedených služeb,
  • mobilní aplikace pro přístup k poště.

Jaké funkce Outlook poskytuje?

Klient elektronické pošty Outlook nabízí všechny nástroje pro základní práci s poštou (vytváření zpráv, odpovídání, přeposílání, připojení více účtů atd.). K dispozici jsou také pokročilé funkce, jako je vyhledávání, filtrování, formátování obsahů zpráv, přikládání různých objektů, kategorizace zpráv a řadu dalších.
Kontakty V aplikaci Outlook je možné vytvářet a organizovat vlastní kontakty (i několik různých sad kontaktů a adresářů) i kontakty z globálního adresáře organizace. Každý kontakt může zahrnovat bohatou paletu informací. Jednotlivé kontakty je možné organizovat do skupin.
Organizace času Funkce kalendáře umožňují organizaci a plánování vlastního času a aktivit, nastavování připomínek, sdílení kalendáře se spolupracovníky a prohlížení kalendářů jiných uživatelů, přikládání dokumentů k událostem apod.
Organizace práce Aplikace Outlook umožňuje vytváření vlastních úkolů (s možností detailních informací, jako jsou jednotlivé termíny, sledování průběhu plnění, přikládání dokumentů, nastavení upozornění atd.) i přidělování úkolů spolupracovníkům. Pro zaznamenávání nápadů a myšlenek je možné využít i funkce poznámek (včetně možnosti jejich přiložení k dalším objektům – zpráva, kontakt, úkol atd.).
Organizace schůzek a spolupráce Pomocí kombinace jednotlivých modulů (pošta, kalendář, úkoly) je možné efektivně organizovat spolupráci s kolegy jak z pohledu času (navrhování schůzek, využívání sdílených kalendářů, vytváření skypových schůzek, připojování poznámkových bloků OneNote ke schůzkám), tak z pohledu činností (plánování a přidělování úkolů, sdílení dokumentů a další).
Outlook (pošta) je dostupný z odkazů: Calendar (kalendář) je dostupný z odkazů:

Co musím splňovat pro využití služby?

MS Outlook je nástroj dostupný všem uživatelům. Pro jeho použití stačí běžné znalosti ovládání PC. Pro základní využití je nutný internetový prohlížeč. Pro pohodlnější používání (včetně režimu offline) je nutné mít nainstalovanou aplikaci Outlook, případně celý kancelářský balík MS Office. Požadavkem pro využití je účet Microsoft 365.

Návody

Další informace

Podobné služby

Přihlásit se do M365

Přesměruje na webové rozhraní Microsoft 365. Zadejte učo@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného přihlášení, kde zadáte učo a primární heslo.

Stáhnout desktop aplikaci

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu instalace M365.

E-mailové účty a pošta Co je Microsoft 365?

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.