Microsoft Outlook


Návod: Souhrnné zobrazení různých kalendářů

Většina lidí v současnosti používá více kalendářů najednou. Pro efektivní organizaci času je tak nutné mít přehled o všech událostech na jednom místě. V rámci Microsoft 365 existuje několik možností, jak konsolidovat pohled na všechny používané kalendáře.

Zobrazení kalendářů v Outlook Web App

Pro přístup do kalendáře ve webovém rozhraní Microsoft 365 vyberte tlačítko Kalendář. Jednotlivé kalendáře přidáte do webového rozhraní následujícím způsobem:

 • osobní kalendář účtu Microsoft 365 je zobrazen automaticky
 • pro zobrazení kalendářů kolegů zvolte Přidat kalendář > Z adresáře a vyhledejte požadované jméno
 • pro zobrazení kalendářů Skupin Microsoft 365 zvolte Přidat kalendář > Z adresáře a vyhledejte jméno dané skupiny
 • kalendáře webu SharePoint není možné připojit do webového rozhraní přímo. Je ale možné připojit .ics soubor tohoto kalendáře (postup pro získání .ics souboru je uvedený níže). Pro připojení kalendáře vyberte Přidat kalendář > Nahrát ze souboru a zvolte příslušný .ics soubor.
 • Gmail kalendáře (a další soukromé kalendáře) je možné přidat skrze .ics soubor. Vyberte Přidat kalendář > Nahrát ze souboru a zvolte příslušný .ics soubor.

Zobrazení kalendářů v aplikaci Outlook 2016

V desktopové aplikaci Outlook 2016 si kalendáře zobrazíte pomocí ikony vlevo dole. Jednotlivé kalendáře můžete přidat následujícím způsobem:

 • osobní kalendář účtu Microsoft 365 je zobrazen automaticky
 • pro zobrazení kalendářů kolegů zvolte v pásu karet kartu Domů > Otevřít kalendář > Z adresáře a vyhledejte požadované jméno (použijte volbu vyhledávání „Více sloupců“)
 • pro zobrazení kalendářů Skupin Microsoft 365 vyberte v pásu karet kartu Domů > Otevřít kalendář > Z adresáře a vyhledejte jméno dané skupiny
 • kalendáře webu SharePoint je možné připojit z daného webu. Otevřete si požadovaný web SharePoint a přejděte na stránku kalendáře (klikněte na název kalendáře na příslušné stránce webu). V horním pásu karet (Ribbon) vyberte kartu Kalendář a klikněte na Připojit k aplikaci Outlook. Potvrďte jednotlivá upozornění.
 • Gmail kalendáře (a další soukromé kalendáře) je možné přidat skrze .ics soubor. V pásu karet vyberte kartu Domů > Otevřít kalendář > Ze souboru a zvolte příslušný .ics soubor
 • Kalendář účtu Outlook.cz (outlook.com) je možné zobrazit i skrze připojení celého účtu do aplikace Outlook (Soubor > Přidat účet)

Export kalendářů do souboru .ics

Pokud chcete vytvořit .ics odkaz na kalendář (např. pro připojení do Vašeho e-mailového klienta), postupujte následovně:

Osobní účet Microsoft 365
Přihlaste se do webového rozhraní. Klikněte na Nastavení (ozubené kolečko vpravo nahoře) a vyberte Kalendář. V části Sdílené kalendáře klikněte na Publikování kalendáře. Vyberte požadovaný kalendář (výchozí má název „Kalendář“) a zvolte úroveň oprávnění. Nakonec klikněte na Uložit (pokud jste neprovedli žádné změny, budou uvedené adresy již nastavené a tlačítko uložit nebude fungovat). Zkopírujte si URL adresu .ics souboru kalendáře.

Skupina Microsoft 365
Přihlaste se do webového rozhraní Microsoft 365. Klikněte na tlačítko Pošty. Vyberte skupinu, jejíž kalendář chcete exportovat. V zobrazení obsahu skupiny se přepněte na kalendář. Klikněte na Sdílet a vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete nechat zaslat odkaz na kalendář. Následně zvolte nahoře Hotovo.
Na uvedený e-mail Vám přijde odkaz na kalendář skupiny. Součástí e-mailu je i adresa umístění .ics souboru kalendáře.

SharePoint kalendář
Pro získání .ics souboru SharePoint kalendáře je nutné jej nejdříve připojit do aplikace Outlook. Otevřete si požadovaný web SharePoint a přejděte na stránku kalendáře (klikněte na název kalendáře na příslušné stránce webu). V horním pásu karet (Ribbon) vyberte kartu Kalendář a klikněte na Připojit k aplikaci Outlook. Potvrďte jednotlivá upozornění.
Nyní si otevřete aplikaci Outlook a přejděte na kalendáře (ikona vlevo dole). V pásu karet vyberte kartu Domů a klikněte na Odeslat kalendář e-mailem. Vyberte požadovaný kalendář (název SharePoint kalendáře), určete publikovaný rozsah a míru zobrazení podrobností. Klikněte na OK a dokončete e-mailovou zprávu – vyplňte adresáta. Nakonec dejte odeslat.
Na zadanou e-mailovou adresu Vám přijde zpráva, která zahrnuje i .ics soubor daného kalendáře.

Gmail kalendář
Otevřete Google kalendář, vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko a vyberte Nastavení. Přepněte se na volbu nastavení Kalendářů. Vyberte Exportovat kalendáře a uložte si vytvořený soubor (.ics nebo archiv).

Outlook kalendář
Přihlaste se do Outlooku. Vpravo nahoře klikněte na Nastavení (ozubené kolečko) a vyberte Možnosti. V levém panelu si rozklikněte nabídku Kalendář a v sekci Sdílené kalendáře vyberte Publikování kalendáře. Vyberte si požadovaný kalendář a klikněte na Vytvořit/Obnovit v požadované sekci (tj. se zobrazením pouze dostupnosti nebo detailů událostí). Zkopírujte si adresu .ics souboru kalendáře.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.