Microsoft Word


MS Word je textový editor umožňující vytvářet a upravovat dokumenty, formátovat text, vkládat další objekty, používat různé funkce pro vytváření specifických obsahů a další. S využitím pokročilých funkcí je možné automatizovat práci na dokumentech.

Jaké funkce Word poskytuje?

Textové soubory Word umožňuje vytváření a editaci textových dokumentů a jejich ukládání v různých formátech (.doc, .docx, .pdf a další).
Formátování textu Word obsahuje řadu možností a nástrojů pro bohaté formátování textu, od nejjednodušších postupů (změna písma a jeho velikosti) až po různé složité formy úprav (individualizované záhlaví a zápatí, používání stylů textu).
Vkládání objektů Do textových dokumentů je možné vkládat celou řadu objektů, jako jsou tabulky, obrázky, hypertextové odkazy, grafy, textové pole, rovnice a další.
Definované obsahy Aplikace Word umožňuje automatizovaně vytvářet některé definované obsahy. Nejčastěji se jedná o vytváření obsahů, rejstříků, citací a citačních seznamů (podle citačních norem), apod.
Spolupráce V aplikaci Word je možné společně upravovat dokumenty, vkládat komentáře, sledovat průběh změn v dokumentu, využívat funkcí korespondence apod.

Nástroje Word, Excel a Powerpoint jsou dostupné všem uživatelům. Pro jejich použití stačí běžné znalosti ovládání PC a alespoň základní znalost práce s textovým editorem, prezentacemi a tabulkami. Pro využití je nutné mít nainstalovaný kancelářský balík MS Office. Požadavkem pro využití funkcí na spolupráci je účet Office 365 a přihlášení aplikace k tomuto účtu.

Návody

Podobné služby

Přihlásit se do O365

Přesměruje na webové rozhraní Office 365. Zadejte učo@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného přihlášení, kde zadáte učo a primární heslo.

Stáhnout desktop aplikace

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu instalace O365.

Co je Office 365?

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.