Microsoft Word


MS Word je textový editor umožňující vytvářet a upravovat dokumenty, formátovat text, vkládat další objekty, používat různé funkce pro vytváření specifických obsahů a další. S využitím pokročilých funkcí je možné automatizovat práci na dokumentech.

Jaké funkce Word poskytuje?

Textové soubory Word umožňuje vytváření a editaci textových dokumentů a jejich ukládání v různých formátech (.doc, .docx, .pdf a další).
Formátování textu Word obsahuje řadu možností a nástrojů pro bohaté formátování textu, od nejjednodušších postupů (změna písma a jeho velikosti) až po různé složité formy úprav (individualizované záhlaví a zápatí, používání stylů textu).
Vkládání objektů Do textových dokumentů je možné vkládat celou řadu objektů, jako jsou tabulky, obrázky, hypertextové odkazy, grafy, textové pole, rovnice a další.
Definované obsahy Aplikace Word umožňuje automatizovaně vytvářet některé definované obsahy. Nejčastěji se jedná o vytváření obsahů, rejstříků, citací a citačních seznamů (podle citačních norem), apod.
Spolupráce V aplikaci Word je možné společně upravovat dokumenty, vkládat komentáře, sledovat průběh změn v dokumentu, využívat funkcí korespondence apod.

Co musím splňovat pro využití služby?

Nástroje Word, Excel a Powerpoint jsou dostupné všem uživatelům. Pro jejich použití stačí běžné znalosti ovládání PC a alespoň základní znalost práce s textovým editorem, prezentacemi a tabulkami. Pro využití je nutné mít nainstalovanou aplikaci PowerPoint, případně celý kancelářský balík MS Office. Požadavkem pro využití funkcí na spolupráci je účet Office 365 a přihlášení aplikace k tomuto účtu.

Návody

Podobné služby

 

přihlásit se do o365

Přesměruje na webové rozhraní. K přihlášení použijte učo@muni.cz + sekundární heslo. Přihlašovací údaje zjistíte/změníte v INETu

stáhnout desktop APLIKACE

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu instalace O365.

CO JE OFFICE 365?

Určeno pro
student, zaměstnanec, IT expert

Cena
zdarma

Dostupnost
online


Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
+420 549 49 7722
helpdesk@ics.muni.cz


Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.