Microsoft Excel


MS Excel je tabulkový procesor umožňující práci s daty a tabulkami, provádění výpočtů, analýzy dat (včetně statistických) a řadu dalších činností. S využitím pokročilých maker a programování pomocí VBA je možné provádět i složitější či automatizované výpočtové aktivity.

Jaké funkce Excel poskytuje?

Datové tabulky Excel umožňuje vytváření a editaci datových tabulek různé velikosti a složitosti, používání více datových sešitů (samostatných tabulek) v rámci jednoho souboru.
Organizace dat Pomocí funkcí jako je filtrování, řazení, ověřování dat či vyhledávání je možné upravovat a individualizovat zobrazená data.
Grafické zobrazení Excel disponuje různými nástroji pro grafické zobrazení dat, především v podobě různých typů grafů.
Výpočty V aplikaci Excel je možné aplikovat na data řadu výpočtů a procesů, od základních aritmetických operací až po složité funkce a postupy.
Zpracování dat Excel obsahuje několik stovek funkcí různého typu (matematické, logické, statistické, vyhledávací, odkazovací, textové, převodní a další).
Spolupráce V aplikaci Excel je možné společně upravovat dokumenty a tabulky, vkládat komentáře, sledovat průběh změn v dokumentu apod.

Nástroje Word, Excel a Powerpoint jsou dostupné všem uživatelům. Pro jejich použití stačí běžné znalosti ovládání PC a alespoň základní znalost práce s textovým editorem, prezentacemi a tabulkami. Pro využití je nutné mít nainstalovaný kancelářský balík MS Office. Požadavkem pro využití funkcí na spolupráci je účet Office 365 a přihlášení aplikace k tomuto účtu.

Návody

Podobné služby

Přihlásit se do O365

Přesměruje na webové rozhraní Office 365. Zadejte učo@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného přihlášení, kde zadáte učo a primární heslo.

Stáhnout desktop aplikace

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu instalace O365.

Co je Office 365?

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.