Microsoft OneNote


OneNote je aplikace pro vytváření poznámek, postavená na cloudovém řešení. Předností OneNote je intuitivní prostředí, jednoduchý způsob ovládání a synchronizace napříč zařízeními. Častým způsobem použití je organizace vlastních poznámek či vytváření záznamů a zápisů v rámci týmů, porad či schůzí.

OneNote umožňuje sdílení jednotlivých poznámkových bloků s kolegy, společné úpravy poznámek či propojení s aplikací Outlook (vytváření stránek poznámek k vytvořeným schůzkám, propojení s funkcí úkoly). V aplikaci OneNote je možné vytvářet více poznámkových bloků, stejně jako připojovat sdílené poznámkové bloky jiných uživatelů či skupin (např. z SharePointu). 

Jaké funkce OneNote poskytuje?

Vytváření poznámek OneNote umožňuje vytvářet a upravovat poznámky, formátovat jejich zobrazení, přikládat k nim různé značky, filtrovat a vyhledávat poznámky atd.
Organizace poznámek do celků Poznámky je možné organizovat do jednotlivých celků. Základem je poznámkový blok, ve kterém je možné vytvářet jednotlivé oddíly. V oddílech je možné vytvářet jednotlivé stránky a podstránky.
Vkládání objektů Do poznámek je možné vkládat celou řadu objektů, jako jsou tabulky, obrázky, hypertextové odkazy, grafy, výřezy obrazovky, videa, ručně psané poznámky a další.
Integrativní funkce OneNote je možné propojit s aplikací Outlook, kdy nabízí propojení s plánovačem schůzek (automaticky vytvoří v požadovaném pozn. bloku stránku dané schůzky, vloží do ní informace o schůzce a do e-mailové zprávy vloží odkaz na tuto stránku), či propojení s vytvářením úkolů.
Sdílení poznámkových bloků V OneNote je možné sdílet poznámkové bloky s dalšími uživateli (sdílení se děje na úrovni celého poznámkového bloku, tj. není možné sdílet pouze oddíl či stránku), stejně jako otevřít si poznámkové bloky kolegů ve vlastní aplikaci a upravovat je.

Co musím splňovat pro využití služby?

OneNote je nástroj dostupný všem uživatelům, k jehož použití stačí běžné znalosti ovládání PC. Pro základní využití stačí internetový prohlížeč, pro pohodlnější používání (včetně režimu offline) je nutné instalovat aplikaci OneNote na PC (je součástí balíku aplikací Office 365). OneNote má také aplikace na tablety a mobilní telefony. Požadavkem pro využití je účet Office 365.

Návody

Další informace

Přihlásit se do O365

Přesměruje na webové rozhraní Office 365. Zadejte učo@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného přihlášení, kde zadáte učo a primární heslo.

Stáhnout desktop aplikaci

Pokud si nevíte rady, postupujte dle návodu instalace O365.

Co je Office 365?

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.