Muni Viva Engage / Yammer


 

V červenci 2023 došlo ze strany Microsoftu k přejmenování Yammeru na Viva Engage. Kromě změny názvu se ale nic nemění, službu je možné využívat ve stejné podobě jako předtím.

Muni Viva Engage (MVE) je interní komunikační síť Masarykovy univerzity určená pro snadné sdílení a předávání informací mezi zaměstnanci MU. Za účelem spolupráce a diskuse lze ve Viva Engage vytvářet komunity, do kterých je možné zapojit i studenty. Univerzita má tento nástroj k dispozici v rámci licence Microsoft 365, a proto jej mohou všichni studenti a zaměstnanci využívat zdarma.

Informujte a diskutujte

Místo pro diskusi, sdílení informací i souborů napříč univerzitou. Komunikujte, informujte a spolupracujte efektivně, bez hromadných e-mailů.

Spolupracujte ve skupinách

Spolupracujte a diskutujte v otevřených nebo uzavřených pracovních skupinách na dlouhodobých pracovních úkolech a projektech.

Mějte přehled

S Viva Engage máte o všem přehled. Snadno zjistíte, co se na univerzitě děje, co se chystá nebo kdo na čem pracuje – třeba tak získáte nové partnery ke spolupráci.

Bezplatně a dobrovolně

Komunikační síť Muni Viva Engage mají všichni studenti a zaměstnanci MU zdarma v rámci licence Microsoft 365. Účast v síti MVE je dobrovolná.

Všechno ze sítě Muni Viva Engage (MVE) máte dostupné přehledně v mobilu, tabletu či osobním počítači.

Síť Viva Engage je dostupná z následujícího odkazu:

Komunity

Ve Viva Engage existují dva typy komunit – veřejné a soukromé. Příspěvky ve veřejné (otevřené) skupině vidí všichni zaměstnanci a studenti Masarykovy univerzity a přihlásit se do ní může kdokoliv. K příspěvkům v soukromé (uzavřené) skupině má přístup jenom ten, komu správce skupiny udělí souhlas s členstvím. 

Všichni zaměstnanci Masarykovy univerzity jsou po přihlášení do sítě MVE automaticky přidáni do skupiny Zaměstnanci MU. Tato skupina slouží k předávání důležitých informací zaměstnancům, ke snazší orientaci nově příchozích pracovníků či k internímu sdělení.

Všichni studenti a zaměstnanci Masarykovy univerzity jsou po prvním přihlášení do sítě MVE automaticky přidáni do skupiny All Company. Tato skupina slouží ke komunikaci celouniverzitních témat.

Pokud nechcete dostávat do své e-mailové schránky zprávy o aktivitách některé ze skupin, kterými jste členy, stačí si tato upozornění vypnout. Návod naleznete zde: Upravte si profil a notifikace.

Náhled prostředí MVE

Co musím splňovat pro využití služby?

Viva Engage je služba dostupná všem studentům a zaměstnancům Masarykovy univerzity zdarma. Základním požadavkem pro funkčnost je účet Microsoft 365, který se všem studentům i zaměstnancům zakládá automaticky při získání UČO.

Další informace

Přihlásit se do Viva Engage

Přesměruje na webové rozhraní Microsoft 365. Zadejte učo@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného přihlášení, kde zadáte učo a primární heslo.

Potřebujete poradit?

Přejděte do skupiny Podpora Muni Yammer a zeptejte se na to, co vás zajímá, nebo napište na IT ServiceDesk

Kodex Muni Viva Engage Co je Microsoft 365?

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.