Muni Viva Engage / Yammer


Návod: Nahrajte soubor, fotky nebo video

Soubor můžete nahrát buď do složky dokumentů dané skupiny, případně do konkrétní konverzace (diskusní příspěvek, soukromá zpráva). Do Viva Engage můžete nahrávat různé soubory – dokumenty, obrázky, fotky i videa.

Nahrání souboru do skupiny

Soubor do skupiny můžete nahrát jako součást nového příspěvku, stačí kliknout na ikonku sponky. Poté zvolte, jestli chcete vybrat soubor z cloudu (SharePointu, OneDrive) nebo z počítače.

Nahrávání cloudových souborů

Nahrajete-li do skupiny soubor ze Sharepointu nebo OneDrive, lidé ve skupině musí mít oprávnění k tomuto souboru, jinak jeho obsah neuvidí. Soubor se totiž do skupiny nahrává jako URL a pokud někdo chce soubor otevřít, Viva Engage ho na daný soubor přesměruje přímo do SharePointu nebo OneDrive, kde je možné ho i přímo upravovat.

Bez popisku

Soubory můžete také nahrát přes sekci Soubory, kterou najdete v záhlaví komunity. Klikněte na Nahrát soubor, vyberte v počítači požadovaný soubor a poté ho nahrajte.

Bez popisku
Nahrání souboru do soukromé zprávy

Pro přidání přílohy v soukromé (skupinové) zprávě slouží ikonky vpravo dole. S jejich pomocí můžete do soukromé zprávy přidat gif nebo odkaz. Pomocí odkazu se dají sdílet také soubory uložené ve OneDriveSharepointu. Nejdříve je potřeba tyto soubory nahrát do příslušné aplikace a pak je lze sdílet (jak sdílet ve OneDrive, jak sdílet v Sharepointu) vložením odkazu do soukromé zprávy.

Bez popisku
Nahrání souboru do konverzace ve skupině

Také je možné nahrát přílohu do konverzace ve skupině. 

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.