Microsoft 365

Jak sdílet dokumenty a složky

Co lze sdílet

V Microsoft 365 můžete spolupracovníkům zpřístupnit vybranou složku nebo konkrétní dokument v úložišti (osobní úložiště OneDrive, "Soubory" ve Skupině Microsoft 365 nebo dokumentovou knihovnu SharePointu) nebo celé úložiště („Soubory“ ve Skupině Microsoft 365 nebo dokumentovou knihovnu SharePointu).

Úroveň sdílení

Je možné nastavit oprávnění jen pro zobrazení/čtení bez možnosti úprav, nebo pro zobrazení/čtení s možností úprav.

S kým lze sdílet

Se zaměstnanci a studenty MU a sponzorovanými účty v Microsoft 365 MU (autentizované sdílení)

• Se všemi účty v Microsoft 365 MU
  • S vyjmenovanými účty
  • Se skupinami uživatelů v M365

S externími partnery (autentizované nebo ověřené sdílení)

• Pomocí účtů Microsoft 365 z jejich organizace nebo soukromých účtů Microsoft (soubory, složky i celé úložiště)
  • Přes libovolnou e-mailovou adresu partnera (mimo Microsoft 365 a soukromé účty Microsoft) potvrzenou pomocí zaslaného kódu (soubory a složky)

S kýmkoliv (anonymní sdílení)

• S kýmkoliv, kdo má odkaz na příslušný dokument/složku – pozor, při použití této varianty se k dokumentu nebo složce dostane kdokoliv, kdo získá příslušní odkaz. Přitom není možné zjistit kdo dokument zobrazil nebo upravil.

Povolení možností sdílení

Osobní OneDrive

Úložiště („soubory“)
Skupiny O365