Microsoft Office 365


Návod: Instalace MS Office na vaše zařízení

Upozornění

Současná situace vyžaduje přechod z kontaktní výuky na výuku distanční. Přehled řešení pro práci a výuku z domova je k dispozici na této stránce.

Office 2019 nebo Office 365 Pro Plus?

Office 2019 je aktuální verze balíku známých kancelářských aplikací (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Publisher…) pro instalaci na počítač s Windows nebo Mac. Office 365 Pro Plus obsahuje stejné aplikace, ale navíc

  • Má lepší podporu pro souběžnou spolupráci nad dokumenty uloženými v Office 365 (Word, Excel, Powerpoint).
  • Průběžně dostává aktualizace zpřístupňující nové funkce Office 365.

Kterou verzi zvolit?

  • Pokud pracujete s Office 365, spolupracujete s kolegy nad sdílenými dokumenty, doporučujeme Office 365 Pro Plus.
  • Pro sdílené počítače (posluchárny, laboratoře, vrátnice), u kterých se nepředpokládá aktivní spolupráce nad dokumenty, doporučujeme Office 2019.

Jaký je rozdíl mezi Office 365 Pro Plus a Office 365?

  • Office 365 Pro Plus je sada aplikací pro instalaci na počítači (Word, Excel, Powerpoint…). Umožňuje přístup k souborům, mailům a dalšímu obsahu v Office 365.
  • Office 365 je cloudové prostředí dostupné přes webový prohlížeč na adrese http://o365.muni.cz/. Obsahuje mimo jiné webové aplikace Word, Excel, Powerpoint a Outlook a možnost ukládání dokumentů v OneDrive, Sharepointu nebo Skupinách Office 365.

Instalace

Jak získat Office 365 Pro Plus?
  • Na počítače MU požádejte o instalaci svého technika.
  • Na soukromý počítač si můžete nainstalovat sami podle pokynů níže.
  • Office 365 Pro Plus můžete mít nainstalovaný až na 5 počítačích.

Instalace
Pomocí svého účtu se přihlaste do portálu Office 365, vyberte jazyk (čeština) a klikněte na Nainstalovat. Takto získaný software nesmí být použitý pro komerční účely, viz licenční podmínky.

Aktivace
Pro aktivaci nainstalovaného balíku MS Office je nutné jej přihlásit k Office 365. Tím dojde k aktivaci licence na vašem počítači a zároveň odečtení volných licencí v evidenci O365.

Odinstalace a deaktivace
Pokud na některém počítači Office odinstalujete, můžete licenci v O365 deaktivovat. Aktuální stav můžete sledovat v přehledu aktivních instalací.

Office na mobilní zařízení


Jednotlivé aplikace MS Office si můžete na mobilní zařízení stáhnout a nainstalovat z příslušného obchodu (Google Play, App Store). Způsob nastavení přístupu k Office 365 záleží na konkrétní aplikaci.