Microsoft Office 365


Návod: Instalace MS Office na vaše zařízení

Office 2019 nebo Office 365 Pro Plus?

Office 2019 je aktuální verze balíku známých kancelářských aplikací (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Publisher…) pro instalaci na počítač s Windows nebo Mac. Office 365 Pro Plus obsahuje stejné aplikace, ale navíc

  • Má lepší podporu pro souběžnou spolupráci nad dokumenty uloženými v Office 365 (Word, Excel, Powerpoint).
  • Průběžně dostává aktualizace zpřístupňující nové funkce Office 365.

Kterou verzi zvolit?

  • Pokud pracujete s Office 365, spolupracujete s kolegy nad sdílenými dokumenty, doporučujeme Office 365 Pro Plus.
  • Pro sdílené počítače (posluchárny, laboratoře, vrátnice), u kterých se nepředpokládá aktivní spolupráce nad dokumenty, doporučujeme Office 2019.

Jaký je rozdíl mezi Office 365 Pro Plus a Office 365?

  • Office 365 Pro Plus je sada aplikací pro instalaci na počítači (Word, Excel, Powerpoint…). Umožňuje přístup k souborům, mailům a dalšímu obsahu v Office 365.
  • Office 365 je cloudové prostředí dostupné přes webový prohlížeč na adrese http://o365.muni.cz/. Obsahuje mimo jiné webové aplikace Word, Excel, Powerpoint a Outlook a možnost ukládání dokumentů v OneDrive, Sharepointu nebo Skupinách Office 365.

Instalace

Jak získat Office 365 Pro Plus?
  • Na počítače MU požádejte o instalaci svého technika.
  • Na soukromý počítač si můžete nainstalovat sami podle pokynů níže.
  • Office 365 Pro Plus můžete mít nainstalovaný až na 5 počítačích.

Instalace
Pomocí svého účtu se přihlaste do portálu Office 365, vyberte jazyk (čeština) a klikněte na Nainstalovat. Takto získaný software nesmí být použitý pro komerční účely, viz licenční podmínky.

Aktivace
Pro aktivaci nainstalovaného balíku MS Office je nutné jej přihlásit k Office 365. Tím dojde k aktivaci licence na vašem počítači a zároveň odečtení volných licencí v evidenci O365.

Odinstalace a deaktivace
Pokud na některém počítači Office odinstalujete, můžete licenci v O365 deaktivovat. Aktuální stav můžete sledovat v přehledu aktivních instalací.

Office na mobilní zařízení


Jednotlivé aplikace MS Office si můžete na mobilní zařízení stáhnout a nainstalovat z příslušného obchodu (Google Play, App Store). Způsob nastavení přístupu k Office 365 záleží na konkrétní aplikaci.