FF E-mailové účty a pošta

Nástupem na MU jsou Vám automaticky zřízeny dvě elektronické poštovní schránky. První je v IS MU s adresou UČO@mail.muni.cz a druhá v Office 365 s adresou UČO@muni.cz. Můžete používat libovolnou z nich. Doporučujeme vám používat moderní schránku v Office 365 navázanou na další služby používané na Filozofické fakultě a MU. Před použitím schránky v Office 365 si přepněte přeposílání pošty z IS do O365 v Inet MU.

Fakultní adresa @phil.muni.cz

Jako zaměstnanec a případně i student Filozofické fakulty MU nás můžete požádat o přiřazení fakultní adresy ke schránce v Office 365, obvykle ve tvaru prijmeni@phil.muni.cz nebo jmeno.prijmeni@phil.muni.cz.

K obsluze schránky doporučujeme používat program Outlook nebo jeho webovou verzi. K přihlášení použijte adresu ve tvaru UČO@muni.cz a poté budete přesměrováni do Jednotného přihlášení k zadání Primárního hesla.

Fakultní adresa zanikne spolu se schránkou 300 dnů po ukončení pracovního poměru nebo studia na MU.

Fakultní adresu můžeme také přiřadit sdílené schránce (samostatná schránka s přístupem více osob pro příjem i odesílání) nebo e-mailovému aliasu (společná adresa sloužící pro rozesílání zpráv do více osobních schránek současně).

Návody a odkazy

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.