PHARM E-mailové účty a pošta

Vedle automaticky zřizovaných celouniverzitních poštovních schránek má každý student nebo zaměstnanec Farmaceutické fakulty MU možnost požádat o zřízení e-mailové schránky @pharm.muni.cz. Pro její vytvoření použijte požadavkový formulář.

Fakultní pošta v Microsoft Office 365

Jednou ze služeb Microsoft Office 365 je správa elektronické pošty. Poštovní zprávy v této schránce jsou uloženy v takzvaném cloudu, tj. ve vzdáleném úložišti poskytovatele služby.

Výchozí adresa, automaticky vytvořená pro e-mailovou schránku uživatele v O365, je UČO@muni.cz

Při aktivaci schránky v O365 pro správu fakultní pošty nastaví technici IT oddělení schránku tak, že pro příjem i odesílání pošty je automaticky, bez zásahu uživatele, používána fakultní adresa jmeno@pharm.muni.cz, pošta je však fyzicky uložena v prostředí O365.

Výhody pošty v O365

  • Možnost uživatelského nastavení automatické odpovědi v době nepřítomnosti – bez nutnosti psát správci poštovního serveru.
  • Snadné využití mobilního klienta Microsoft Outlook pro Android nebo iOS (v případě iOS možno využít i defaultního poštovního klienta od Apple).
  • O365 lépe rozpoznává nevyžádanou poštu.
  • Online rozhraní Outlook je přizpůsobeno i pro mobilní telefony.

Čtení pošty z webového rozhraní O365

Pro čtení pošty ve webovém rozhraní se přihlaste zadáním UČO@muni.cz. Budete přesměrováni na stránku jednotného univerzitního přihlášení – zde poté zadejte své UČO a primární heslo. Více o přihlašování v O365 najdete v návodu.

Pošta v O365 používá pro čtení pošty online prostředí Outlooku. Výhodou je kompatibilita s mobilními telefony a tablety.

Čtení pošty pomocí nainstalovaného e-mailového klienta

Základním nástrojem pro práci s e-mailovou schránkou v O365 je program Outlook. Je možné použít také jiné programy pro správu pošty, ale jejich použitím nebude možné využít všechny funkcionality, které O365 nabízí. Pro přihlášení zadejte přihlašovací jméno ve tvaru UČO@muni.cz. Následně budete přesměrováni na stránku jednotného univerzitního přihlášení – zde pak zadejte své UČO a primární heslo. Více o přihlašování v O365 najdete v návodu.

Instalaci desktopového klienta na kancelářských PC provádí technici IT oddělení. Na notebooku nebo domácím PC si program nastavíte dle návodu.

Službu poskytuje a zajišťuje IT oddělení Farmaceutické fakulty (IT FaF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.