FF E-mailové aliasy na FF
Tuto službu zajišťuje FF MU

Pokud potřebujete pro sebe nebo své kolegy emailový alias, z nějž bude pošta chodit na více osobních adres, je možné si jej u nás vytvořit s fakultní koncovkou @phil.muni.cz.

Jaké máte možnosti?

Varianta A: S automatickým plněním

Pro založení aliasu nám pouze vyplníte a odešlete formulář s požadovanými údaji, na jehož základě jej vytvoříme. Alias bude mít přiřazeny adresáty podle skupiny v IS MU (ve formuláři nám napíšete seznam adresátů, popřípadě již existujících skupin v IS MU), kde změny provádí na požádání buď pracovník CIT FF nebo samostatně vlastník skupiny.

Varianta B: S manuálním plněním

Tato varianta je aktuálně v přípravě, využijte prosím první zmíněnou.

V tomto případě si uživatel vytváří skupinu v INETu, v níž si i spravuje adresáty. Vlastníkem skupiny je vždy její žadatel. Následně prostřednictvím formuláře uživatel žádá o přiřazení požadované adresy, kterou CIT FF poté potvrdí a nastaví. Změny v adresátech aliasu již může uživatel provádět sám prostřednictvím INETu.

Podmínky poskytnutí služby: