E-mailové služby a pošta


Časté otázky

Proč se mi chybně řadí pošta do složky s nevyžádanou poštou?

Systém občas chybně zaznamená doručenou poštu jako spam a zařadí ji proto do složky s nevyžádanou poštou. Z tohoto důvodu je vhodné občas složku kontrolovat. V momentě, kdy máte v této složce poštu, která tam nepatří, musíte ji ze složky přesunout. Systém se tak naučí rozpoznávat, že pošta z dané adresy není spam, a tudíž ji bude v budoucnu zařazovat již správně do složky s doručenou poštou. Podrobnosti o řazení spamu naleznete na příslušných stránkách.

Jak na to?

V aplikaci Outlook máte k dispozici také nové rozšíření („Nahlásit zprávu“), pomocí kterého můžete jednoduše nahlásit chybně zařazené e-maily a přesunout je do správné složky. Přehledné návody najdete na webu MUNI IT:

Pokud byste i nadále naráželi na větší počet chybně zařazených e-mailů, kontaktujte prosím uživatelskou podporu MUNI IT na adrese it@muni.cz.

Související e-maily můžete přeposílat jako přílohu (dvojklikem otevřete e-mail v novém okně a zvolte možnost „Přeposlat jako přílohu“. Viz přiložený návod).

Jak nastavit ukládání pošty v O365?

*Upozornění* Tento postup již není nutný, nastavení pošty O365 bylo provedeno plošně, a tak jej má předem nastaveno každý uživatel.

Ukládání pošty O365 Vám umožní, že se budou schůzky přehledně zobrazovat v kalendáři MS Teams a MS Outlook. Zároveň se díky této funkci zabrání častému problému, kdy uživatelům událost v MS Teams zmizí.

Pro nastavení ukládání pošty přejděte na stránku v INETu kde zaškrtnete možnost „uložit kopii pošty v O365“ a uložíte nastavení (viz přiložený obrázek), případně nás kontaktujte pomocí požadavkového formuláře a naši technici provedou potřebná nastavení za vás.

Důležité: prosíme, neprovádějte v této sekci INETu žádná jiná nastavení kromě zaškrtnutí zmíněného pole. Změna jiných nastavení by mohla způsobit potíže s funkčností Vaší fakultní pošty!

Změna se projeví přibližně do jedné hodiny a projeví se pouze u nově založených událostí.

Související služba

E-mailové účty a pošta

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.