Centrum informačních technologií FF
Kancelář e-learningu

20. 5. 2024

Zahájení sběru projektů

30. 6. 2024

Konec sběru projektů

14. 8. 2024

Oznámení o výsledcích hodnocení

Stipendijní program na podporu využití technologií ve výuce FF MU

Návody

Základní informace

Cílem Stipendijního programu na podporu využití technologií ve výuce FF MU je poskytnutí finanční podpory asistentům vyučujících z řad studujících, kteří vytvářejí e-learningové studijní materiály.

Při schvalování budou nově preferovány projekty z distančních a kombinovaných studijních programů, neboť vzhledem k novým podmínkám pro akreditaci studijních programů musí být mnoho z nich přepracováno. Tento proces bychom akademickým pracovištím rádi usnadnili s pomocí našeho stipendijního programu. Podrobněji nové akreditační podmínky popisuje metodický list.

Zároveň se nemusí obávat ti, kteří se budou hlásit z prezenčních programů, protože i oni budou mít nadále možnost svůj projekt přihlásit a dostat podporu.

Tento přístup reflektuje strategický záměr Masarykovy univerzity, který zdůrazňuje rozvoj distančních a kombinovaných forem studia jako klíčovou prioritu v oblasti výuky a vzdělávání.

Do programu můžete přihlásit nejvýše jeden projekt s rozpočtem 10.000–30.000 Kč. Tyto finanční prostředky jsou určeny výhradně na výplatu stipendií asistentům vyučujících. Asistenti musí být proto studujícími na FF.

Více o programu Jak program probíhá

Na co si při podávání projektu dávat pozor?

Pokud chcete využívat Videostudio, napište nám prosím dopředu, aby mohla být domluvena budoucí spolupráce. Spolupráce musí být domluvena předem u každého projektu počítajícího s využitím služeb Videostudia, nestačí pouze to, že jste projekty konzultovali v minulém běhu. Videostudio má omezené kapacitní možnosti – pokud chcete, aby spolupráce byla zajištěna, domluvit se před koncem přihlašovacího období je pro vás tím nejlepším možným postupem.

Projekty prochází před samotným hodnocením formální kontrolou. Projekty budou z hodnocení vyloučeny:

  • pokud budou popsány vágně a budou v nich chybět podstatné informace pro hodnocení, více viz na stránkách Vzorový projektHodnocení projektů;
  • v případě, že řešitelem nebude akademický pracovník FF MU;
  • žádá-li se v projektu o finanční podporu, která zahrnuje cokoliv jiného než odměnu asistenta připravujícího podklady, tedy i: finance na nákup materiálů, zdrojů, licencí atp., odměny za výuku, proplacení cestovních nákladů apod.

Chtěli byste vědět více nebo vám není něco jasné?

Napište nám

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.