Centrum informačních technologií FF
Videostudio

Videostudio CIT FF MU se primárně věnuje tvorbě videí pro účely výuky a výzkumu. Součástí naší práce je také tvorba videí a kurzů pro veřejnost na fakultní platformě Humanitní vědy dokořán.

Služby videostudia

Pro Filozofickou fakultu naše služby poskytujeme zdarma. Pokud nejste z Filozofické fakulty a máte zájem o naše služby, máme připravenou nabídku i pro jiná pracoviště MU. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

1 Pořízení AV záznamu v nahrávacím studiu

Nahrávací studio je plně k dispozici všem, kteří potřebují vhodný, tichý prostor k natočení vlastního videa či audiozáznamu pro účely výuky nebo výzkumu. V případě zájmu a na základě včasné domluvy lze využít i odbornou asistenci pracovníků AV centra. Rádi vám pomůžeme nalézt vhodné technické řešení, nachystáme potřebné vybavení, a pokud si budete přát, záznam i pořídíme a zpracujeme, abyste se nemuseli o nic starat.

Více o službě

2 Pořízení AV záznamu mimo nahrávací studio

Potřebujete pořídit záznam z konference nebo natočit přednášku hosta z praxe či jiné akademické instituce? Zajišťujete celofakultní akce typu den otevřených dveří, bilanční shromáždění apod.? Chcete mít video v lepší kvalitě, než v jaké jej nabízí automatický záznam v učebnách? Neváhejte se obrátit na pracovníky AV centra!

Více o službě

3 Zpracování AV záznamu

Pořízený záznam je třeba zpracovat do podoby, ve které bude prezentovatelný divákům či posluchačům. Budete-li si přát, pracovníci AV centra rádi zajistí zpracování vašeho digitálního záznamu pořízeného pro účely výuky či výzkumu.

Více o službě

4 Pronájem AV techniky

Koná se vaše výuka v prostorách, kde není k dispozici systém automatického nahrávání? Potřebujete pořídit záznam z hodiny rétoriky, prezentačních dovedností, nácviku tlumočení apod.? Budete potřebovat zaznamenat rozhovory s respondenty svého výzkumu? Rádi vám či vámi vybrané osobě z řad studentů zapůjčíme potřebnou techniku a zaškolíme vás do jejího používání.

Více o službě

5 Stream

Chcete svou událost sdílet s diváky či posluchači v reálném čase? Žádný problém! Typicky se jedná o konference, přednášku zvaného hosta z praxe či akademické instituce. Můžeme vám zajistit přenos z jedné či více kamer. Událost můžeme nejen sdílet v reálném čase na YouTube či Facebooku, ale také z ní současně pořizovat záznam, který vám zůstane i po konání akce.

Více o službě

6 Videokonference a webináře v nahrávacím studiu

Chcete si ušetřit cestu a přednášet na dálku kdekoli po světě, pohodlně a spolehlivě? Plánujete lekci pro online publikum v tuzemsku? Rádi byste měli záznam vystoupení pro budoucí využití? Potřebujete spolehlivé spojení pro jednání se vzdálenými kolegy? Připravíme vám ho pomocí Adobe Connect a nabídneme vám vhodné prostředí, ve kterém se budete moci nerušeně soustředit. Pro případ potřeby budeme k dispozici po celou dobu spojení, abychom mohli pohotově vyřešit veškeré potenciální technické obtíže.

Více o službě

7 Příprava, natáčení a zpracování vzdělávacích videí

Potřebujete vytvořit vlastní vzdělávací video pro své studenty, ale nevíte, jak na to? Spolupracujete na online kurzu pro veřejnost (např. MOOC) a potřebujete pomoci s řešením své části? Připravujete předmět, který bude studentům nabízen distančně? Rádi vám pomůžeme s koncepcí, přípravou scénářů i přípravou na samotné natáčení. Doporučíme vhodné řešení videí, poskytneme tiché prostředí k natáčení, zajistíme pořízení záznamu i jeho zpracování.

Více o službě

8 Konzultace a školení

Chystáte se vytvořit vlastní video pro výuku či výzkum a ocenili byste radu k přípravě scénáře nebo k samotnému natáčení? Chtěli byste společně s námi zapřemýšlet, zda by vám tvorba vlastního videa mohla nějak pomoci v některém z předmětů, které učíte, a jak? Potřebujete se poradit, které technické řešení pro svůj záměr zvolit? Máte na pracovišti AV techniku, kterou se potřebujete naučit používat? Pořídili jste záznam pro výuku či výzkum a potřebujete poradit s jeho zpracováním? Zúčastněte se našeho školení nebo nám rovnou napište! Rádi s vámi probereme vše potřebné.

Více o službě


Objednání služeb

Vzhledem ke kapacitě našeho pracoviště jsme schopni vyhovět pouze omezenému počtu vašich přání. Prosíme tedy o zaslání vašich požadavků minimálně s týdenním předstihem.

Níže se můžete podívat na rozvrh nadcházejících natáčení a dalších akcí, během kterých Vám nemůžeme být k dispozici.

Naše práce a její zákulisí

Během posledních let jsme měli možnost pracovat na několika fakultních a univerzitních projektech. Je pro nás výzvou a potěšením, že se na nich můžeme podílet.

Podívejte se na vybraná videa a zákulisí jejich natáčení.

Tým videostudia

Mgr. Irina Matusevich

produkce, režie, kamera, střih

telefon:
778 769 645
e‑mail:
matusevich@phil.muni.cz

Mgr. Martin Koláček

admin požadavků, kamera, střih

e‑mail:
kolacek@phil.muni.cz

Bc. Martin Ingr

kamera, střih


e‑mail:
ingr@phil.muni.cz

Štěpán Chalupa

kamera, střih

e‑mail:​
schalupa@phil.muni.cz

Benedikt Kyselka

kamera, střih 

e‑mail:
kyselka@phil.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.