Centrum informačních technologií FF
Videostudio

Videostudio CIT FF MU se primárně věnuje tvorbě videí pro účely výuky a výzkumu na Filozofické fakultě MU.

Služby videostudia

Pro Filozofickou fakultu naše služby poskytujeme zdarma. Pokud nejste z Filozofické fakulty a máte zájem o naše služby, máme připravenou nabídku i pro jiná pracoviště MU. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

1 Pořízení AV záznamu v nahrávacím studiu

Nahrávací studio je plně k dispozici všem, kteří potřebují vhodný, tichý prostor k natočení vlastního videa či audiozáznamu pro účely výuky nebo výzkumu. V případě zájmu a na základě včasné domluvy lze využít i odbornou asistenci pracovníků AV centra. Rádi vám pomůžeme nalézt vhodné technické řešení, nachystáme potřebné vybavení, a pokud si budete přát, záznam i pořídíme a zpracujeme, abyste se nemuseli o nic starat.

Více o službě

2 Pořízení AV záznamu mimo nahrávací studio

Potřebujete pořídit záznam z konference nebo natočit přednášku hosta z praxe či jiné akademické instituce? Zajišťujete celofakultní akce typu den otevřených dveří, bilanční shromáždění apod.? Chcete mít video v lepší kvalitě, než v jaké jej nabízí automatický záznam v učebnách? Neváhejte se obrátit na pracovníky AV centra!

Více o službě

3 Zpracování AV záznamu

Pořízený záznam je třeba zpracovat do podoby, ve které bude prezentovatelný divákům či posluchačům. Budete-li si přát, pracovníci AV centra rádi zajistí zpracování vašeho digitálního záznamu pořízeného pro účely výuky či výzkumu.

Více o službě

4 Pronájem AV techniky

Koná se vaše výuka v prostorách, kde není k dispozici systém automatického nahrávání? Potřebujete pořídit záznam z hodiny rétoriky, prezentačních dovedností, nácviku tlumočení apod.? Budete potřebovat zaznamenat rozhovory s respondenty svého výzkumu? Rádi vám či vámi vybrané osobě z řad studentů zapůjčíme potřebnou techniku a zaškolíme vás do jejího používání.

Více o službě

5 Stream

Chcete svou událost sdílet s diváky či posluchači v reálném čase? Žádný problém! Typicky se jedná o konference, přednášku zvaného hosta z praxe či akademické instituce. Můžeme vám zajistit přenos z jedné či více kamer. Událost můžeme nejen sdílet v reálném čase na YouTube či Facebooku, ale také z ní současně pořizovat záznam, který vám zůstane i po konání akce.

Více o službě

6 Příprava, natáčení a zpracování vzdělávacích videí

Potřebujete vytvořit vlastní vzdělávací video pro své studenty, ale nevíte, jak na to? Spolupracujete na online kurzu pro veřejnost (např. MOOC) a potřebujete pomoci s řešením své části? Připravujete předmět, který bude studentům nabízen distančně? Rádi vám pomůžeme s koncepcí, přípravou scénářů i přípravou na samotné natáčení. Doporučíme vhodné řešení videí, poskytneme tiché prostředí k natáčení, zajistíme pořízení záznamu i jeho zpracování.

Více o službě

7 Konzultace a školení

Chystáte se vytvořit vlastní video pro výuku či výzkum a ocenili byste radu k přípravě scénáře nebo k samotnému natáčení? Chtěli byste společně s námi zapřemýšlet, zda by vám tvorba vlastního videa mohla nějak pomoci v některém z předmětů, které učíte, a jak? Potřebujete se poradit, které technické řešení pro svůj záměr zvolit? Máte na pracovišti AV techniku, kterou se potřebujete naučit používat? Pořídili jste záznam pro výuku či výzkum a potřebujete poradit s jeho zpracováním? Zúčastněte se našeho školení nebo nám rovnou napište! Rádi s vámi probereme vše potřebné.

Více o službě

8 Pořizování portrétních fotografií zaměstnanců

Jestliže potřebujete pořídit portrétní fotografie svých zaměstnanců například pro web konference či pracoviště (případně na jiné propagační materiály), můžete využít služby fotografování zaměstnanců. Tuto službu mohou využívat pouze zaměstnanci FF MU. Podrobnosti najdete na stránce o službě.

Více o službě

Naše práce

Během posledních let jsme měli možnost pracovat na několika fakultních a univerzitních projektech. Je pro nás výzvou a potěšením, že se na nich můžeme podílet.

Podívejte se níže na vybraná videa.

Živočichopis filozofické fakulty | Student lidumilný

Proč studovat dějiny umění na FF MU?

Kateřina Rojková o studiu religionistiky na FF MU

Maminko, nejsi: Rozhovor s Milošem Štědroněm

Průvodce studijní nabídkou na FF MU

Talk of the dean of FA MU Milan Pol to the academia

Tým videostudia

Bez popisku

Mgr. Irina Matusevič

režie, produkce, focení, grafika

telefon: 778 769 645
e‑mail: matusevich@phil.muni.cz

Bez popisku

Eva Novotná

produkce

telefon: 778 884 475
e‑mail: eva.novotna@phil.muni.cz

Bez popisku

Bc. Martin Ingr

kamera, střih

telefon: 771 279 715
e‑mail: ingr@phil.muni.cz

Bez popisku

Bc. Benedikt Kyselka

kamera, střih

e‑mail: kyselka@phil.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.