FF Pořízení AV záznamů v nahrávacím studiu
Tuto službu zajišťuje FF MU

CIT FF MU disponuje nahrávacím studiem. Studio je určeno zaměstnancům a studentům FF MU k natáčení audio a video záznamů souvisejících s výukou a výzkumem, které probíhají na FF MU.

Umístění a vybavení studia

Studio se nachází v budově L na Vevěří 26/28.

Prostor nahrávacího studia nabízí širokou škálu možností tvorby profesionálních audiovizuálních záznamů. Obzvláště je tento prostor vhodný pro natáčení vzdělávacích videí (více na stránce služby natáčení vzdělávacích videí), přednášek, rozhovorů nebo úvodních videí k předmětům, dále také pro pořízení audio nahrávek nebo podkastů. Dalším možným využitím prostoru jsou například webináře nebo streamy, o kterých se více dozvíte na stránce služby streamování.

Při realizaci záznamů lze také využit pomoci pracovníku AVC, a to instruktážního designera, režiséra, kameramanů a stříhačů. Po celou dobu práce ve studiu je také k dispozici technik.

Podmínky poskytnutí služby

Služba je poskytována primárně zaměstnancům a studentům Filozofické fakulty MU. V případě, že o využití studia mají zájem studenti, musí prokázat propojení jejích projektu s výukou nebo výzkumem na FF MU a také zajistit souhlas relevantního akademického pracovníka.

Náležitosti související s GDPR zajišťuje objednavatel služby.

AVC může z kapacitních důvodů poskytnutí prostor odmítnout. V případě, že záznam nemůže být pořízen z důvodů vzniklých na straně objednavatele, informujte prosím AVC co nejdříve.

Jak požádat o službu

Požadavek o pořízení záznamů v prostoru studia je nutné zaslat minimálně s dvoutýdenním předstihem. U formuláře jsou uvedeny údaje, které musíte do popisu požadavku napsat, abychom jej mohli přijmout. Po odeslání požadavku vyčkejte na e-mail, ve kterém vám pracovníci AVC pořízení záznamů potvrdí a případně se doptají na potřebné informace.

Pro dojednání potřebných detailů a pro lepší představu o možnostech studia, je velmi vhodné si domluvit prohlídku prostoru alespoň dva týdny před plánovaným natáčením. Prohlídku si můžete domluvit také pomocí požadavkového formuláře.

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).