FF Ukládání a sdílení AV záznamů
Tuto službu zajišťuje FF MU


Centrální platformou pro ukládání, správu a sdílení audio- a videonahrávek je na Filozofické fakultě MU knihovna médií Medial. Všichni zaměstnanci a studenti FF mají v Medialu vytvořený účet, k němuž se přihlašují pomocí svého čísla UČO a sekundárního hesla. Audiovizuální obsah lze sdílet s ostatními lidmi buď přímo v Medialu, nebo mimo něj pomocí odkazů a embedovacích kódů.

Přístup mimo FF

V rámci přístupu hosta (tj. bez přihlášení) může Medial používat kdokoli. V tomto režimu však můžete pouze prohlížet obsah, který autoři poskytli jako zcela veřejný. Prohlížení dalšího obsahu, stejně jako možnost vkládat, spravovat a sdílet videa, je umožněno pouze přihlášeným uživatelům.

Plný přístup do Medialu pro studenty a zaměstnance dalších fakult a pracovišť MU je možné zřídit po domluvě se správci systému.

Propojení s dalšími systémy

Medial sám o sobě umožňuje přidávat obsah nahráním souborů z počítače, ale i vytvořením nového záznamu pomocí webkamery. Jeho možnosti dále rozšiřuje propojení s dalšími systémy používanými na FF MU. Do Medialu se automaticky ukládají záznamy z multimediálních učeben a záznamy plochy pořízené pomocí nástroje TS Relay.

Základní funkce Medialu lze také používat z elektronických kurzů v ELFu (vkládat videa z Medialu do kurzů a nahrávat nová videa do Medialu).

Návody

Podobné služby

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.