Hola hola, Office 365 volá! Tipy pro vyučující

Se začátkem nového semestru je ideální si připomenout, jaké nástroje mají pedagogové na univerzitě k dispozici a jak jim můžou pomoci nejen s výukou, ale i s dalšími pracovními aktivitami.

16. 9. 2022

1 # Outlook – pracujte s maily efektivně

Ke správě pošty doporučujeme využít aplikaci Outlook, kde lze e-maily rozdělit podle předmětů, projektů, témat či jiných kritérií. Můžete také e-maily třídit a filtrovat nebo přidávat a seskupovat kontakty do skupin. Vedle toho je možné využívat i kalendář, který je součástí Outlooku – a to jak k organizaci vlastního času, tak i schůzek s kolegy.

Outlook je k dispozici přes webové rozhraní, jako desktopová i mobilní aplikace, takže můžete mít přístup ke své poště kdykoliv, kdy chcete.

Tip 2 # Využijte naplno balíček Office 365

Klasický balíček kancelářských aplikací Word, PowerPoint a Excel tvoří jádro Office 365. Pro zaměstnance MU jsou k dispozici zdarma a dají se využívat jak přes webové rozhraní, tak i v desktopové a mobilní aplikaci. Díky ukládání do cloudu máte dokumenty k dispozici odkudkoliv a jednoduše lze připravené materiály (nejen prezentace v PowerPointu) využívat během online výuky v MS Teams a sdílet je se svými studenty. PowerPoint umožňuje navíc nahrát hlas přímo k prezentaci – to se může hodit, pokud chcete studentům sdílet předem nahranou přednášku.

Tip 3 # Bez Teamsů se už neobejdete

MS Teams využijete při mnoha příležitostech, jak už jsme si ostatně během pandemických opatření na univerzitě všichni vyzkoušeli. Umožňuje plánovat a pořádat online přednášky, ale i komunikovat se studenty a kolegy během celého semestru. Aplikaci máte navíc kdykoliv k dispozici přes web, v počítači nebo na mobilu či tabletu.

Tip 4 # Ukládejte a sdílejte rychle a jednoduše

Ukládejte a sdílejte své soubory pomocí aplikace OneDrive, která poskytuje až 1 TB úložného prostoru. Soubory můžete jednoduše nahrávat a spravovat jejich verze. V případě dokumentů Word, Excel či PowerPoint je pak můžete upravovat online – a můžete si nastavit, jestli chcete svá data s někým sdílet. To vše funguje přes webové rozhraní i desktopovou a mobilní aplikaci.

Rychlé pomocné odkazy

Potřebujete více informací a návodů k MS Teams? Najdete je přímo na stránce MS Teams.

Kam se obrátit o pomoc?

Pokud jste nenašli odpovědi na své otázky v předešlých odkazech, existujte několik možností, kam se obrátit o pomoc.

• Pro dotazy na funkčnost je k dispozici diskuzní skupina Podpora Office 365 v Yammeru.
  • Podporu (nejen) nástrojů pro spolupráci zabezpečuje univerzitní IT ServiceDesk na adrese it@muni.cz.
  • S problémy, jako je nastavení zvuku a videa, nebo s pomocí instalace těchto nástrojů, je také možné kontaktovat IT podporu na své fakultě.