Univerzitní licence ESRI ArcGIS Desktop končí k 1. srpnu 2024

Od 1. srpna 2024 již nebude na Masarykově univerzitě dostupná licence ESRI ArcGIS Desktop, která byla doposud k dispozici všem zaměstnancům a studentům MU. Jako alternativu doporučujeme přechod na modernější ArcGIS Pro, který nabízí moderní uživatelské rozhraní, větší stabilitu, pokročilejší funkce a lepší uživatelskou podporu.

1. 7. 2024

Starý software ArcGIS Desktop se už nějakou dobu nerozvíjí a přestane být do budoucna i podporován. Postupně se tak ukončuje jeho využívání a vlajkovou lodí se stává zmiňovaný ArcGIS Pro. Doporučujeme do něj přemigrovat vaše projekty.

Více o univerzitních licencích ESRI ArcGIS​ a ArcGIS Pro najdete na Geoportálu MU.