Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 je sada aplikací pro osobní agendu, výuku a týmovou spolupráci. Ke všem nástrojům můžete přistupovat přes webový prohlížeč nebo prostřednictvím desktopových a mobilních aplikací.

Přihlašujete se do programů O365 poprvé?

Poradíme vám jak na první přihlášení.

První přihlášení na pracovním PC v kanceláři


Úvodní video

Tipy a doporučení

Přístup k Office 365 přes portál zaměstnance

Portál zaměstnance (Portál pro zaměstnance (muni.cz)) přehledně sdružuje agendu napříč různými univerzitními systémy (IS, Inet, Office 365). Na domovské stránce portálu máte k dispozici například náhled vašeho kalendáře a pošty v Office 365. Snadno se odsud dostanete také k dokumentům uloženým na vašem osobním úložišti v cloudu OneDrive.

Automatické ukládání dokumentů aplikace Office na OneDrive a SharePoint

Dokumenty aplikace Office vytvořené na úložištích OneDrive nebo SharePoint se v momentě, kdy v dokumentu provedete jakoukoli úpravu, automaticky ukládají. Automatické ukládání je indikováno příslušnou ikonkou v levém horním rohu dané aplikace (Word, PowerPoint, Excel). U takto uložených dokumentů si můžete zobrazit také historií předchozích verzí.

Spolupráce na dokumentech v reálném čase

Na dokumentech aplikace Office můžete s dalšími uživateli, kteří mají k patřičným dokumentům přístup, spolupracovat v reálním čase. Aktivita dalších uživatelů se zobrazí přímo v dokumentu.

Office 365 v internetovém prohlížeči Microsoft Edge

Microsoft Edge je výchozím prohlížečem operačního systému Windows a je úzce propojen také s Office 365. Do prohlížeče se můžete přihlásit svým univerzitním profilem (učo@muni.cz). Po přihlášení se vám na domovské stránce zobrazí rychlý přístup k poště, kalendáři a dokumentům aplikace Office. Přihlášení univerzitním profilem v prostředí Microsoft vám umožní také synchronizaci historie a uložených hesel napřič různými zařízeními.

Office na mobilním zařízení

Mobilní aplikace Office sdružuje Word, PowerPoint, Excel, OneDrive a další data uložená v prostředí Office 365. Aplikaci může využít také pro skenování fyzických dokumentů, tabulí a QR kódů.

Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi Microsoft Office 365 a Microsoft Office 365 Pro Plus?

Microsoft Office 365 je sada služeb a aplikací, které máte k dispozici na jakémkoliv zařízení. Všechny služby a aplikace jsou přístupné na webu o365.muni.cz. Office 365 Pro Plus je sada desktopových aplikací (Word, PowerPoint, Excel, Outlook, Teams a další), které se instaluji do konkrétního počítače nebo notebooku. Microsoft Office 365 a Office 365 Pro Plus jsou vzájemné provázané vaším univerzitním profilem v prostředí Microsoft ve tvaru učo@muni.cz. Další podrobnosti najdete na IT MUNI na stránce Microsoft Office 365 | IT služby Masarykovy univerzity (muni.cz).

Musím si Office 365 Pro Plus nainstalovat sám?

Můžu Office 365 používat i na domácím nebo jiném nepracovním zařízení?

Ano, můžete. Prostřednictvím webové stránky o365.muni.cz můžete k aplikacím přistupovat z jakéhokoli zařízení. Na domácí PC nebo notebook si můžete navíc nainstalovat také desktopové verzi aplikací s licencí Office 365 Pro Plus.

Co se stane se soubory, které jsem vytvořil ve starší verzi aplikací Office?

Mezi staršími a novějšími formáty dokumentů aplikace Office zůstává zachována kompatibilita. S dokumenty vytvořenými ve starší verzi Office tedy můžete pracovat i v rámci Office 365 a Office 365 Pro Plus.

Potřebuji pro přístup k Office 365 připojení VPN?

VPN pro přístup k Office 365 nepotřebujete. Avšak pokud VPN využíváte v rámci jiných univerzitních systému a služeb a zároveň potřebujete využívat Office 365, je potřeba nastavit upravenou konfiguraci VPN (tzv. split tunneling). Další podrobnosti najdete na IT MUNI na stránce Často kladené otázky VPN | IT služby Masarykovy univerzity (muni.cz).

Potřebujete poradit? Přejděte do sekce Uživatelská podpora, kde najdete i informace o možnostech zaškolení.

Další podrobnosti a návody najdete na webu IT MUNI na Microsoft Office 365 | IT služby Masarykovy univerzity (muni.cz).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.