LAW Učebny na PrF

Počítačové učebny (020 a 024) Právnické fakulty MU slouží k výuce předmětů, které vyžadují práci s PC, použití určitého softwaru nebo přístup k internetu. Při výuce je možné využívat projektor. Mimo výuku mohou studenti MU používat počítače v učebně stejně jako v Počítačové studovně PrF. V učebnách 020, 024 a také v Počítačové studovně PrF nabízíme podporu pro elektronické zkoušení.

Mapa učeben a studoven na PrF

Načítám mapu…

Počítače v učebnách

Operační systém i základní programy jsou na počítače v učebnách a studovnách PrF MU instalovány automaticky a na dálku. Ve všech učebnách je instalován operační systém Windows. O případnou instalaci jiného softwaru, než který je součástí standardní konfigurace, je zpravidla nutné požádat pracovníky CIT prostřednictvím elektronického formuláře.

Vstup do učebny

Přístup do učeben je umožněn pouze aktivním studentům MU, kteří svou totožnost ověří při vstupu do učebny přiložením svého Identifikačního průkazu (kartou) ke čtečce u vstupu.

Zapomněli jste si kartu?

V případě, že jste si zapomněli kartu a potřebujete se nutně dostat do učebny (např. máte výuku), kontaktujte pracovníky oddělení CIT v kanceláři 021.

Nemáte kartu?

Čerstvě přijatí studenti 1. ročníku o Identifikační průkaz žádat nemusí, bude jim po vyfotografování na ÚVT vyrobena automaticky. Za její vydání zaplatí prostřednictvím Obchodního centra MU, položka "První průkaz".

Přihlášení na počítač

Pro přihlášení k PC potřebujete znát své UČO a sekundární heslo. Přezdívky zadané v IS se použít nedají. Po úspěšném zadání se Vám spustí prostředí Windows a můžete začít pracovat.

Student se smí přihlásit pouze k jednomu PC.

Jak změnit heslo pro přihlášní

Pro přihlašování k počítačům se používá sekundární heslo. Zjistit nebo změnit sekundární heslo.

Pokud chcete změnit heslo přímo na fakultě,využijte k tomu jeden z počítačů v knihovně, které slouží pro hledání v katalogu aleph. Na těchto počítačích je možné si sekundární heslo přenastavit (v pravém menu).

Nebo se můžete zastavit do kanceláře CIT, místnost 021.

Jak se odhlásit z PC?

Windows 11 Logoff

Věnujte pozornost odhlášení od PC. Neodhlášené PC se dá velice snadno zneužít (ztráta dat, poškození účtu v ISu apod.). Proto věnujte pozornost odhlášení a neodcházejte od PC, dokud se nezobrazí přihlašovací obrazovka. Veškeré chyby při odhlášení hlaste prosím přes kontaktní formulář.

    • Klikněte na ikonu Start (vlevo dole), pak na ikonu uživatele a odhlásit (viz obrázek).
    • Vyčkejte, než se zobrazí přihlašovací okno.

 

  • Jste úspěšně odhlášeni.

Zamknutí PC

PC je možno dočasně zamknout, když si potřebujete na krátkou dobu odskočit, je možno použít funkci zamknutí PC. Buď stisknutím kláves WIN+L, nebo stisknutím kláves Ctrl+Alt+Delete, a poté dáte Uzamknout počítač. Počítač zůstane uzamknutý pouze pro Vás po dobu 15 minut, poté budete automaticky odhlášení a Vaše soubory uzavřeny.

Používejte tuto funkci pouze pro krátkodobou nepřítomnost a s ohledem na ostatní studující či plnost učeben.

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Právnické fakulty (CIT PrF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.