Tiskové služby pro studenty

Návod: Postup pro tisk ze školního PC

Výběr tiskárny

Studenti mají k dispozici následující tiskárny:

• PRINT MU (výchozí)
    Výchozí tiskárna pro tisk. V základním nastavení je černobílý tisk, pro barevný je nutné provést změnu nastavení ve vlastnostech tiskárny před odesláním dokumentu na tisk.
  • PDF Creator
    Virtuální tiskárna, která slouží k převodu dokumentů do formátu PDF.

Pro tisk na papír (nikoli do pdf) zkontrolujte, zda máte zvolenou výchozí tiskárnu PRINT MU.

Postup při tisku (na PC)

Ve vlastnostech tisku nejprve zvolte, má-li být tisk barevný (ve výchozím nastavení je černobílý tisk), jednostranný/oboustranný apod. Na tiskárnu odešlete příslušný dokument/dokumenty. Vlastní tiskové úlohy můžete kontrolovat přes webové rozhraní na adrese https://print.ucn.muni.cz (přihlášovací údaje: UČO a sekundárního heslo).

Postup při tisku (na tiskárně)

Develop/Konica Minolta

Přihlaste se pomocí karty ISIC nebo vygenerovaného PIN kódu.

Přihlášení pomocí karty ISIC: Přihlášení pomocí PIN kódu:

1. Zvolte tisk.

2. Zvolte čekající.
    3. Označte dokument, který chcete tisknout.
    4. Vytiskněte soubor stiskem modrého tlačítka Start.
    5. Odhlašte se pomocí tlačítka Odhlásit/Přístup.

RICOH

1. Aktivujte tiskové zařízení vlastní ISIC kartou nebo vygenerovaným PIN kódem.

2. Po autentizaci uživatele zvolte operaci, kterou chcete provést (tisk, kopírování, skenování). Pro tisknutí stiskněte na dotykové obrazovce políčko „Print“ a vyberte úlohu ze seznamu, kterou chcete tisknout.

Úlohy lze tisknout jednotlivě (ikonka tiskárny) nebo hromadně (ikonka tiskárny se soubory).

3. Po ukončení vybrané operace bude displej informovat o tom, kolik stran bylo vytištěno (zkopírováno, naskenováno), a o konečné ceně, která bude účtována na váš SUPO účet.

4. Pro odhlášení od tiskárny přiložte ISIC ke čtečce. Pokud odhlášení neprovedete, budete automaticky odhlášení až po 1 minutě nečinnosti stroje.