Tiskové služby pro studenty


Návod: Postup pro skenování

Dostupné způsoby jsou skenování do emailu a na školní profil:

 • Scan to my school e-mail – zde je přednastaven školní e-mail UČO@mail.muni.cz, omezení velikosti e-mailu je 15 MB
 • Scan to my profile – dokumenty jsou skenovány do K: profilu, který je dostupný v každé UPS studovně nebo přes terminálový server

Postup pro skenování do školního emailu

Develop/Konica Minolta

Přihlaste se pomocí karty ISIC nebo vygenerovaného PIN kódu.

Přihlášení pomocí karty ISIC: Přihlášení pomocí PIN kódu:
 
  1. Zvolte skenování.

  2. Zvolte, zda chcete skenovat do profilu PC v knihovně či na školní e-mail (skenování na e-mail je omezeno na 15 MB, větší soubory se automaticky uloží do profilu v PC).
  3. Pojmenujte soubor.
  4. Klikněte na nastavení snímání a nastavte formát, rozlišení a typ výsledného souboru (ponechte nastavený oboustranný sken, jinak nevytvoříte vícestránkový soubor). 
  5. Stisknete modré tlačítko Start.
  6. Chcete-li pokračovat ve skenování, stiskněte modré tlačítko Start. Nechcete-li pokračovat, zvolte Dokončit, čímž soubor odešlete na váš profil nebo školní e-mail. 
  7. Odhlašte se pomocí tlačítka Odhlásit/Přístup.

    
RICOH
 1. Aktivujte tiskové zařízení vlastní ISIC kartou nebo vygenerovaným PIN kódem. Pro skenování stiskněte na dotykové obrazovce políčko „Scan“. Dále stiskněte tlačítko „Scan to my school e-mail“.
 2. Pro nastavení parametrů skenování stiskněte políčko ozubeného kola.
 3. Následně vložte dokument pod horní víko tiskárny a skenování aktivujte zmáčknutím tlačítka ENTER (v pravém spodním rohu ovládacího panelu), které bude podsvícené modrou barvou nebo ikonkou na displeji zařízení. Případně je možné využít automatický podavač dokumentů, v tomto případě je přeskočen bod 4., a po naskenování všech vložených dokumentů je soubor odeslán.
 4. Pro další skenování vložte nový list papíru a stiskněte tlačítko „Scan“. Pro ukončení skenování stiskněte tlačítko „Dokončit“. Naskenované listy se po stisknutí tlačítka „Dokončit“ automaticky pošlou na váš fakultní mail. Skenování je zdarma.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.