Tiskové služby pro studenty


Návod: Postup pro skenování

Dostupné způsoby jsou skenování do emailu a na školní profil:

 • Scan to my school e-mail – zde je přednastaven školní e-mail UČO@mail.muni.cz, omezení velikosti e-mailu je 15 MB
 • Scan to my custom e-mail – zde je možné změnit cíl, omezení velikosti emailu je 15 MB
 • Scan to my profile – dokumenty jsou skenovány do K: profilu, který je dostupný v každé UPS studovně nebo přes terminálový server

Postup pro skenování do školního emailu

Develop/Konica Minolta

Přihlaste se pomocí karty ISIC nebo vygenerovaného PIN kódu.

Přihlášení pomocí karty ISIC: Přihlášení pomocí PIN kódu:
 
  1. Zvolte skenování.

  2. Zvolte, zda chcete skenovat do profilu PC v knihovně či na školní e-mail (skenování na e-mail je omezeno na 15 MB, větší soubory se automaticky uloží do profilu v PC).
  3. Pojmenujte soubor.
  4. Klikněte na nastavení snímání a nastavte formát, rozlišení a typ výsledného souboru (ponechte nastavený oboustranný sken, jinak nevytvoříte vícestránkový soubor). 
  5. Stisknete modré tlačítko Start.
  6. Chcete-li pokračovat ve skenování, stiskněte modré tlačítko Start. Nechcete-li pokračovat, zvolte Dokončit, čímž soubor odešlete na váš profil nebo školní e-mail. 
  7. Odhlaste se pomocí tlačítka Odhlásit/Přístup.

    
RICOH
 1. Aktivujte tiskové zařízení vlastní ISIC kartou nebo vygenerovaným PIN kódem. Pro skenování stiskněte na dotykové obrazovce políčko „Scan“. Dále stiskněte tlačítko „Scan to my school e-mail“.
 2. Pro nastavení parametrů skenování stiskněte políčko ozubeného kola.
 3. Následně vložte dokument pod horní víko tiskárny a skenování aktivujte zmáčknutím tlačítka ENTER (v pravém spodním rohu ovládacího panelu), které bude podsvícené modrou barvou nebo ikonkou na displeji zařízení. Případně je možné využít automatický podavač dokumentů, v tomto případě je přeskočen bod 4., a po naskenování všech vložených dokumentů je soubor odeslán.
 4. Pro další skenování vložte nový list papíru a stiskněte tlačítko „Scan“. Pro ukončení skenování stiskněte tlačítko „Dokončit“. Naskenované listy se po stisknutí tlačítka „Dokončit“ automaticky pošlou na váš fakultní mail. Skenování je zdarma.