LAW Technická podpora

Technická podpora

Technické problémy nebo jiné požadavky související s IT na LAW MU můžete zasílat prostřednictvím formuláře. Vaše zpráva bude doručena pracovníkům Centra informačních a komunikačních technologií LAW.

S čím se na nás obracet 

  • s hlášením poruch, nefunkčností techniky
  • s žádostmi o instalaci, administraci, záruční a pozáruční servis hardware
  • s žádostmi o odpojování, připojování a stěhování fakultní výpočetní techniky
  • s žádostí o podporu s využíváním techniky v učebnách a posluchárnách
  • s problémy s emailovou poštou (@law.muni.cz)
  • s požadavky na konferenční systém
  • s požadavky na fakultní weby

Jak se obracet na CIT PrF

Výukové místnosti

V budově Právnické fakulty se nachází několik výukových místností. Některé z nich jsou vybaveny audiovizuální technikou a počítačem.

Jak se přihlásit na počítač

Na počítač se může přihlásit každý zaměstnanec nebo student univerzity a to svým univerzitním číslem (UČO) a sekundárním heslem. Do počítače se nestahují žádná osobní data a po ukončení práce s počítačem je potřeba se odhlásit. Po odhlášení budou všechna data uživatele z počítače smazána.
Pokud je potřeba, aby se na počítač přihlásila osoba, co nemá aktivní zaměstnanecký poměr nebo studium, je potřeba požádat o vygenerování dočasného účtu. V tomto případě nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

Odhlášení z počítače

Windows 11 Logoff

Kvůli Vaší bezpečnosti je nutné se z počítače odhlásit. To provedete buď přes ikonu na ploše nebo přes nabídku Start.

Zvukový technik

Pokud máte problém s audiovizuální technikou nebo potřebujete připravit místnost na výuku, kontaktujte prosím zvukového technika na telefonním čísle 549 49 1227 nebo na e-mailu zvukovy.technik@law.muni.cz.

Rezervace místností

Některé místnosti je možno rezervovat. Učiníte tak v Informačním systému v sekci Rozvrh hodin a Rezervace místností. Pokud máte příslušná oprávnění, můžete si místnost rezervovat.

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Právnické fakulty (CIT PrF).

Zaslat požadavek Rezervovat místnost

Přesměruje na Informačního systému MU

Podpora zaměstnaneckých PC

Počítače v pracovnách zaměstnanců mají předinstalovaný základní software a je možné se k nim přihlásit pomocí svého univerzitního účtu. Stejnou sadu softwaru si může pracovník nechat nainstalovat i do služebního notebooku.

PC v pracovně

Všechny zaměstnanecké počítače na PrF MU, tzn. počítače v pracovnách učitelů a zaměstnanců fakulty jsou spravovány centrálně pracovníky CIT.

Přihlašování na PC

Uživatel se k zaměstnaneckému počítači přihlašuje pomocí svého UČO a sekundárního hesla. Zjistit nebo změnit sekundární heslo.

Osobní nastavení a disková kvóta

Po přihlášení se uživateli načte jeho osobní nastavení, které se ukládá na server a je denně zálohované. Každý uživatel má k dispozici 20GB prostoru pro své soubory (Dokumenty, Plocha, nastavení programů). Při překročení limitů pro ukládání souborů bude uživatel informován emailem.

Jelikož jsou vaše data ukládána na server, můžete se přihlásit na jakémkoliv počítači v kanceláři, kde se Vám načtou vaše Dokumenty a nastavení. V učebnách a studovnách se po přihlášení načte jiný profil bez vašich dat.

Software na PC v pracovně

Na kancelářských počítačích v centrální správě je správci nainstalována sada programů, které využije většina uživatelů. Máme připraveny i další programy, které nejsou tak často žádané. Můžete si je v případě potřeby nainstalovat sami přes nástroj Centrum softwaru. Pokud potřebujete jiný software zašlete prosím požadavek na CIT prostřednictvím elektronického formuláře. 

Síťové disky

Na zaměstnaneckém počítači můžete nalézt několik síťových disků, které slouží pro různé účely:

  • disk U: - zde naleznete veškeré soubory, které jsou uloženy na serveru PrF. Mimo jiné také složku Dokumenty a Plocha, které jsou přesměrovány z vašeho profilu přímo sem.
  • disk V: - složka pro ukládání a sdílení dokumentů v rámci oddělení a kateder. Pokud zde chcete zřídit složku pro vaše oddělení či katedru, kontaktujte nás prosím pomocí elektronického formuláře.
  • disk Y: - dočasné úložiště zejména pro skenování dokumentů z multifunkčních zařízení

Ukládání dat

Související služby

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Právnické fakulty (CIT PrF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.