SCI Technická podpora – lokalita Kotlářská

Technická podpora

Technické problémy nebo jiné požadavky související s IT na SCI MU můžete zasílat prostřednictvím formuláře (POUZE ZAMĚSTNANCI). Vaše zpráva bude doručena pracovníkům Oddělení informačních a komunikačních technologií SCI (pracoviště Kotlářská).

S čím se obracet na OIKT SCI

  • s žádostmi o instalaci, administraci, záruční a pozáruční servis hardware, software a audiovizuální techniky
  • s hlášením poruch, nefunkčností techniky
  • s žádostí o podporu s využíváním techniky v učebnách a posluchárnách
  • s objednáním tonerů do tiskáren, zapojení do print serveru

Jak se obracet na OIKT SCI

Podpora zaměstnaneckých PC

Počítače v pracovnách zaměstnanců děkanátu mají předinstalovaný základní software a je možné se k nim přihlásit pomocí svého univerzitního účtu. Stejnou sadu softwaru si může pracovník nechat nainstalovat i do služebního notebooku.

Přihlašování na PC v pracovně

Všechny zaměstnanecké (doménové) počítače na děkanátě SCI MU, tzn. počítače v pracovnách zaměstnanců vedení fakulty jsou spravovány centrálně pracovníky OIKT (ve spolupráci s Ústavem výpočetní techniky MU).  

Uživatel se k zaměstnaneckému počítači přihlašuje pomocí svého UČO a sekundárního hesla.  

Operační systém a základní sada programového vybavení jsou na zaměstnanecké počítače instalovány dálkově. Uživatel si může další software nainstalovat sám z nástroje Centrum softwaru. V případě absence vyhledávaného softwaru musí kontaktovat svojí technickou podporu OIKT.

Pracovní počítače a notebooky

Jestliže potřebujete do kanceláře nový pracovní počítač nebo notebook, nákup  můžete konzultovat s OIKT SCI popř. si jej můžete koupit v obchodě v INETu.

Stejnou sadu softwaru, který technici standardně instalují do zaměstnaneckých (doménových) počítačů, mohou nainstalovat i na fakultní notebooky. Vzhledem k tomu, že jednotlivá fakultní pracoviště si notebooky často pořizují samostatně mimo technické centra, doporučujeme všem zaměstnancům, kteří dostanou do užívání fakultní notebook, aby si od techniků OIKT nechali nainstalovat celý softwarový balíček

Pozor! Antivirové zabezpečení je nutnou podmínkou pro připojování jakýchkoliv počítačů do univerzitní počítačové sítě (včetně bezdrátové). Doménové počítače mají antivirový program součástí OS Windows.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.