Microsoft To Do: skvělý nástroj pro organizaci úkolů

Pokračujeme v seriálu článků o online nástrojích vhodných pro organizaci a plánování úkolů. Minule jsme psali o využití Outlooku, Tentokrát si představíme méně známou aplikaci od Microsoftu To Do, která umí shromažďovat úkoly, nastavovat připomenutí a také nabízí možnost sdílet vše se svými kolegy.

7. 4. 2021

Síla aplikace To Do je v její jednoduchosti. Pracuje s inteligentními seznamy úloh a úkolů, které si postupně odškrtáváte, jak je plníte – a všichni moc dobře víme, jaký je to fajn pocit, když si můžeme hotový úkol „odfajfknout“ (odtud i ikona To Do).

Seznamy si můžete vytvořit ručně, k dispozici jsou ale také automatické. Ty pracují s dalšími možnostmi týkajícími se konkrétních úloh, určitým úkolům totiž můžete také přiřadit vyšší prioritu a nastavit datum splnění. Úkol s vyšší prioritou se objeví jak ve vašem seznamu, tak v automatickém seznamu Důležité úkoly. Automatické seznamy tedy zobrazí relevantní úkoly z jiných seznamů a jejich obsah se dynamicky mění.

Chytré propojení s ostatními nástroji a aplikacemi

To Do toho umí ale i víc. Představuje chytrý plánovač vašeho dne, který kromě vytváření různých seznamů úkolů zobrazuje úkoly z jiných aplikací, jako jsou například Příznaky a úkoly, které vytvoříte v Outlooku nebo ve OneNote. Stejně tak se vám v To Do zobrazí také úkoly, které vám kolegové přiřadí v plánu v Planneru.

Můj den – ochotný pomocník s plánováním

Pro potřeby plánování je stěžejní seznam Můj den. Ten je sice na začátku každého dne prázdný, po otevření jakéhokoliv úkolu v To Do se vám však nabídne možnost ho přidat právě do zobrazení Můj den. Popřípadě také můžete využít funkci Návrhy, kde najdete úkoly, které mají termín splnění dnes nebo v budoucnu.

TIP
Pokud používáte webový Outlook, můžete jednoduše mail přiřadit přímo do To Do nebo obousměrně událost do kalendáře přes v pravém horním rohu.

Microsoft To Do poskytuje samostatné klienty pro Windows 10, MAC, Android a iOS, můžete si tak úkolovník nosit přímo v kapse ve svém mobilu. Pokud máte jiný systém, potěší vás, že aplikace má také svou samostatnou webovou verzi, kterou najdete na adrese https://to-do.office.com/tasks – a kde hned můžete To Do začít používat!

Jak jsme zmínili, taktéž To Do najdete přímo ve webovém Outlooku po kliknutí na , popřípadě si To Do můžete stáhnout tady jako aplikaci do svého mobilu.

Pokud vás aplikace zaujala a chtěli byste se dozvědět ještě více, další informací o To Do naleznete na oficiálních stránkách Microsoftu.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.