Writefull

Všichni zaměstnanci a také PhD studenti na Přírodovědecké fakultě MU mají možnost využít nástroj Writefull pro psaní odborných textů. Jedná se o přídavný nástroj k Wordu a dalším 3 rozhraním, který pisateli vědeckého textu jednak opravuje kvalitu angličtiny a také upravuje vědecký styl textu. Writefull je produkt vyvinutý speciálně pro akademické i neakademické výzkumné pracovníky a studenty, jeho zpětná vazba je přizpůsobena akademickému psaní a používání zvyšuje kvalitu vědeckých textů. ​

Jak službu používat

Pokud jste zaměstnancem PřF a nemáte email @sci.muni.cz, kontaktujte za účelem jeho zřízení ICT oddělení fakulty. Uveďte:

  1. Jaké chcete <jméno>@sci.muni.cz., tedy např. Ledvinkaj@sci.muni.cz (velká a malá písmena nehrají roli, vždy budou malá).
  2. Jaký je Váš primární alias, resp. jakou adresu používáte (např. UČO@muni.cz nebo UČO@mail.muni.cz, @physics.muni.cz, @math.muni.cz,…).

Získat Writefull

Writefull for Word

Instaluje se jako doplněk Microsoft Word.

Pro všechny uživatele je k dispozici odkaz k instalaci: https://www.aip.cz/podpora/nastroje/2528-writefull-for-word-startovaci-balicek/.

Pokud máte pro svůj počítač administrátorské oprávnění, můžete si Writefull nainstalovat přímo na tomto odkazu. Pokud administrátorské oprávnění pro svůj počítač nemáte, obraťte se na správce PC systému svého pracoviště. Pokud nevíte, kdo je Váš správce, kontaktujte ovt@sci.muni.cz (lokalita Kotlářská) nebo cit@ukb.muni.cz (lokalita Univerzitní kampus Bohunice).

K aktivaci nástroje Writefull for Word je potřeba vytvořit si účet pro Writefull, pro jehož vytvoření zaměstnanci fakulty použijí svůj pracovní email s koncovkou @sci.muni.cz a libovolné heslo a PhD studenti použijí svůj IS email ve tvaru UČO@mail.muni.cz a libovolné heslo).

Writefull for Overleaf

Lze používat po instalaci doplňku do prohlížeče Chrome z https://writefull.com/researchers.html.

Writefull Cite

K dispozici ke stažení zde: https://cite-muni-cz.writefull.ai/.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.