MUNI Softwarové licence


Adobe

Studenti

Studenti si pořizují licence přímo u Adobe, dedikovanou nabídku pro studenty najdete zde.

Zaměstnanci

Produkty Adobe je potřeba zakoupit přes distributora. Licence se pořizují jako předplatné v rámci Adobe Creative Cloud. Některé produkty (Adobe Acrobat, Photoshop Elements, Premiere Elements) jsou nadále dostupné jako trvalé licence.

Upozornění: Pro produkty Adobe nebyla vysoutěžena žádná smlouva, na kterou by se dalo odvolávat. Pro projekty je nákupy potřeba standardně soutěžit.

Adobe Creative Cloud

Jedná se o pronájem licencí na časově omezenou dobu od jednoho roku do čtyř let (období delší než rok není cenově zvýhodněno). K dispozici jsou buď jednotlivé aplikace, nebo kompletní sada. Licence se pořizují jako device (na zařízení, nepřenosná) nebo named (na osobu, přenosná). Pro named licenci je právo instalace kopie na domácí počítač. Aplikace se stahují na lokální počítač, jednou za 99 dní je nutno připojit počítač k síti kvůli ověření výročí předplatného.

Licence lze objednávat u různých distributorů, kteří jsou certifikovaní na Adobe pro oblast školství. Při první objednávce u daného prodejce se nastaví výroční datum a přidělí VIP číslo (Value Incentive Plan). K VIP číslu lze postupně dokupovat další licence, všechny pak budou mít stejné výročí. VIP je vázáno na prodejce, tj. při nákupu od jiného prodejce bude přiděleno další VIP číslo.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.