FF IT podpora zaměstnaneckých PC

Počítače v pracovnách zaměstnanců mají předinstalovaný základní software a je možné se k nim přihlásit pomocí svého univerzitního účtu. Stejnou sadu softwaru si může pracovník nechat nainstalovat i do služebního notebooku.

Přihlašování na PC v pracovně

Všechny zaměstnanecké (doménové) počítače na FF MU, tzn. počítače v pracovnách učitelů a zaměstnanců fakulty, počítače v učebnách a ve studovnách, jsou spravovány centrálně pracovníky CIT (ve spolupráci s Ústavem výpočetní techniky MU).  

Uživatel se k zaměstnaneckému počítači přihlašuje pomocí svého UČO a sekundárního hesla.  

Operační systém a základní sada programového vybavení jsou na zaměstnanecké počítače instalovány dálkově. Uživatel nemá oprávnění instalaci softwaru provádět sám, proto v případě požadavku na instalaci dalších programů kontaktuje CIT prostřednictvím elektronického formuláře. 

Zaměstnanci mají na svých počítačích k dispozici síťový disk R. Toto úložiště slouží k ukládání textových dokumentů, menšího množství fotografií apod.

Pracovní počítače a notebooky

Jestliže potřebujete do kanceláře nový pracovní počítač nebo notebook, je nutné jeho nákup nejprve konzultovat s CIT FF.

Stejnou sadu softwaru, který technici CIT standardně instalují do zaměstnaneckých (doménových) počítačů, mohou nainstalovat i na fakultní notebooky. Vzhledem k tomu, že jednotlivá fakultní pracoviště si notebooky často pořizují samostatně mimo CIT, doporučujeme všem zaměstnancům, kteří dostanou do užívání fakultní notebook, aby si od techniků CIT nechali nainstalovat celý softwarový balíček. Jeho důležitou součástí je i licencovaný antivirový program.  

Pozor! Antivirové zabezpečení je nutnou podmínkou pro připojování jakýchkoliv počítačů do univerzitní počítačové sítě (včetně bezdrátové). 

Připojení k síti pomocí kabelu

Pokud budete chtít svůj notebook připojovat do datové zásuvky (např. z důvodu tisku na sdílené tiskárně na pracovišti), požádejte CIT o aktivaci a nastavení této zásuvky, a to nejlépe pomocí elektronického formuláře pro hlášení požadavků.

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.