Hola hola, Office 365 volá! Tipy pro studenty

Se začátkem semestru je ideální zopakovat si užitečné informace o nástrojích, které vám pomůžou se studiem a které máte jako každý student na MU k dispozici zdarma – balíček kancelářských aplikací Microsoft Office 365.

14. 9. 2022

1 # OneNote pro poznámky – papír a tužku nechte doma

Pro psaní poznámek z přednášek slouží OneNote. Poznámky si můžete organizovat podle jednotlivých témat nebo předmětů, automaticky se vám zálohují a můžete je sdílet se svými spolužáky. OneNote je k dispozici i jako aplikace na mobilní zařízení, takže pokud máte třeba tablet, je to pro vás ideální pomocník pro zápisky a poznámky z výuky.

Tip 2 # Ukládejte a sdílejte rychle a jednoduše

Chcete ukládat nebo sdílet soubory? Doporučujeme využít OneDrive, který poskytuje 1 TB úložného prostoru, takže vám místo jen tak nedojde. Soubory můžete jednoduše nahrávat a spravovat jejich verze. V případě dokumentů Word, Excel či PowerPoint je pak můžete upravovat online – a můžete si nastavit, jestli chcete svá data s někým sdílet. To vše funguje přes webové rozhraní i desktopovou a mobilní aplikaci.

Tip 3 # Bez Teamsů se už neobejdete

MS Teams neslouží jen pro online výuku a přednášky. Můžete díky nim komunikovat se svými spolužáky, ať už se jedná o týmový projekt, seminární práci nebo se chcete jen tak bavit o škole či čemkoliv jiném. Díky propojení s dalšími nástroji je možné domlouvat se na společných setkáních, sdílet dokumenty nebo si uspořádat vlastní online schůzku.

Rychlé pomocné odkazy

Potřebujete více informací a návodů k MS Teams? Najdete je přímo na stránce MS Teams.

Něco nefunguje a nepomohly ani návody? Ozvěte se na it@muni.cz a my vám rádi pomůžeme!