Tvorba webů v celouniverzitním redakčním systému

Komplexní služba pro tvorbu webových stránek a webových aplikací na MU. Od návrhu, implementace, naplnění obsahem až po každodenní provoz a správu. Efektivní řešení, které přináší do tvorby webů na MU vyváženou míru centralizace.

Co vše služba zahrnuje

Redakční systém Webová aplikace, ve které můžete vlastními silami spravovat veškerou agendu spojenou s provozem a tvorbou webu.
Webovou stavebnici Pokročilé uživatelské rozhraní pro tvorbu webových stránek vlastními silami přesně podle vašich představ. Vše responzivní a v jednotném designu MU.
Stavebnici pro newslettery Pokročilé uživatelské rozhraní pro tvorbu newsletterů a jejich rozesílku na vybrané adresy vč. základního sledování telemetrie (otevření, prokliky). Vše responzivní a v jednotném designu MU.
Návrh webu Vytvoření základní kostry webu vč. ukázkových stránek a návrhu správného rozmístění obsahu – vše na míru údajům, které potřebujete prezentovat.
Pokročilé funkce Registrace návštěvníků, newslettery, konference a další. Po vzájemné domluvě můžeme do určité míry vyhovět i individuálním požadavkům.
Trvalé aktualizace Nové funkce připravujeme tak, aby byly k dispozici i na webech, které již existují. Opravy chyb na jednom webu se projeví i na ostatních. Neustálý vývoj probíhá i v open-source systému Umbraco, na kterém naše celouniverzitní řešení stojí.

Podmínky poskytnutí služby

Podmínky služby se liší podle typu poptávaného webu. Při využití standardní nabídky pro daný typ je služba pro zájemce z MU poskytována zdarma. Požadavky nad rámec standardu vždy individuálně posuzujeme z pohledu obecné použitelnosti na MU. Příprava speciální funkcionality bez potenciálu širšího využití je zpoplatněna, a ne vždy je možno z kapacitních důvodů všem požadavkům vyhovět.

Typ webu Standardní nabídka
Web fakulty Nutná individuální domluva, ale v principu je zdarma. Náklady vznikají s přípravou webu na straně fakulty – ÚVT dodá jen základní kostru a uživatelskou podporu.
Web pracoviště Maximální objem nabídky zdarma. Zejména individuální návrh webu vč. konzultací a zaškolení do práce se systémem.
Web projektu, výzkumné aktivity apod. Základní návrh struktury webu, ukázka práce se systémem.
Web konference Základní návrh struktury webu, ukázka práce se systémem, konferenční systém ve výchozí podobě.
Web jiné aktivity Ukázka práce se systémem.
Aplikační web Rezervace, registrace, složitější prohledávatelná databáze apod. Nutná individuální domluva, zpravidla není zdarma.
Newsletter Ukázka práce se systémem.

Pro všechny typy webů je pak zdarma nabízen společný základ:

• správa obsahu vytvořených webů je vždy ve vašich rukou,
  • poskytnutí prostoru v systému Umbraco je zdarma, stejně jako zajišťování jeho provozu, zabezpečení a rozvoje v režimu 24×7, a uživatelské podpory v režimu 8×5,
  • technické prostředky (diskový prostor, počet stránek, webů, uživatelů, návštěvníků atd.) nejsou při běžném využití nijak omezovány.

Výhody oproti vlastnímu řešení

Úspora času a nákladů V rámci celouniverzitního redakčního systému je za vás vyřešeno mnoho náročných provozních záležitostí – instalace systému, zálohy, sledování stavu webů, splnění webových standardů, aktualizace, zabezpečení atd.
Zaměření na obsah Díky jednotné webové stavebnici nemusíte řešit webdesign, a soustředíte se jen na logické a estetické uspořádání obsahu. Můžete se spolehnout na to, že vzhled stavebnice byl navržen profesionály ve svém oboru (i když, jako každý design, se nemusí všem ihned líbit).
Bezpečnost V každé moderní webové aplikaci jsou kvůli rychlému vývoji v této oblasti bezpečnostní díry. Umbraco však není tak rozšířené jako známé redakční systémy WordPress, Joomla! apod. Díky tomu bezpečnostní audity často odhalí problémy dříve, než mohou být reálně zneužity.

Co služba nezahrnuje

Nabídka celouniverzitního redakčního systému se zaměřuje především na efektivitu, spolehlivost a vyvážení poměru cena / výkon. Z těchto důvodů některé oblasti webové tvorby nabízíme jen omezeně, nebo vůbec. Můžeme vám v nich však poradit a nasměrovat vás na některé z komerčních subjektů, se kterými již má univerzita zkušenosti.

Webový marketing Tato oblast nedává pro většinu webů MU příliš velký smysl, proto není nijak centrálně zajišťována. Jedná se zejména o využití reklamních systémů (Seznam, Google, Facebook, ...), kreativní kampaně apod.
Grafické studio Můžeme však zprostředkovat služby externích grafiků.
Analýza návštěvnosti Do určité míry vám s touto oblastí můžeme pomoci, ale z kapacitních důvodů je nabídka značně omezená. Jedná se zejména o informace a nastavení ke službě Google Analytics.

Návody

• Návody pro práci s redakčním systémem jsou v přípravě

Podobné služby