Změna studentských PC profilů ve studovnách

Z důvodu zjednodušení správy a technického řešení dochází k úpravě PC profilů uživatelů ve studovnách. Mění se převážně IT zázemí a technologie, ve svých profilech však malé změny poznají také studenti.

9. 10. 2020

Pro začátek upozorňujeme, že není třeba se bát ztráty dat či čehokoli jiného, změna je spíše technologická. Svůj původní profil spolu se zálohovanými daty najdete na disku K (viz obrázek níže) ve složce old_roamingprofile. Také je stále možné používat složku scan, kde najdete své naskenované dokumenty.

„Nový“ studentský PC profil má kapacitu 25 GB a nastavený limit, kdy při překročení 30 GB hrozí ztráta dat. Sice vás systém nejprve automaticky upozorní, přesto všechna objemná data ideálně ukládejte na disk K, který má kapacitu neomezenou. 

V profilu nyní najdete stejné nastavení obsahu, jako jste zvyklí ze svých domácích počítačů a notebooků, tedy klasické složky typu Stažené soubory, Dokumenty aj. Z větší míry jsou zachována také všemožná nastavení aplikací, v případě problémů je doporučujeme reinstalovat.

Pokud budete mít jakékoli potíže, prosím obraťte se na své fakultní IT správce.

TIP
Nezapomeňte, že soubory z profilu jsou přístupné pouze z PC ve studovnách a počítačových učebnách – proto abyste se dostali ke svým dokumentům odkudkoli, doporučujeme také využívat OneDrive z univerzitního Office 365.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.