Výpadek části univerzitní infrastruktury

Ve čtvrtek 20. října po 14. hodině došlo k přetížení části univerzitní infrastruktury. Následkem toho byla ovlivněna řada IT systémů a připojení k IT službám. Infrastruktura i IT služby byly ještě ten den znovu zprovozněny ve večerních hodinách.

21. 10. 2022 15:00

Výpadek se projevil především nedostupností Jednotného přihlášení a k němu připojených IT služeb. Nedošlo tedy k výpadku samotných IT služeb, ale přístupu k nim. Je tedy možné, že uživatelé, kteří byli v době výpadku přihlášení, mohli i nadále službu využívat. Systémy a IT služby, které tím byly například ovlivněny, jsou INET, Portál MUNI, Office 365 aj.

Ovlivněny byly také IT služby, které nevyužívají Jednotné přihlášení, a to například:

Aktuálně stále probíhá detailní analýza výpadku a vyhodnocení celkových dopadů jak na samotnou infrastrukturu, tak na poskytované IT služby.

Výpadek nebyl způsoben probíhající migrací v rámci kvalifikovaných certifikátu, ani právě probíhající plánovanou odstávkou. Zároveň nemá vliv na žádnou z těchto aktivit.

Omlouváme se za způsobené potíže a děkujeme za pochopení.