Vyhledávání v Microsoft Teams přináší rychlejší výsledky a vylepšené filtrování

Inteligentní a rychlejší vyhledávání v MS Teams je jednou ze čtyř viditelných únorových novinek. Usnadnění práce má přinést také vizuální změna úvodní stránky Office 365.

3. 2. 2022

Úvodní stránka Office 365 v novém

Vývojáři z Microsoftu si na únor připravili překvapení v podobě nového vizuálu úvodní stránky Office 365 (viz obrázek níže). Změna není jen estetická, má za cíl uživatelům usnadnit přístup k obsahu a aplikacím, které nejčastěji využívají či které jsou s nimi jakkoli spojeny. Můžete také využít různé filtry, například naposledy otevřené dokumenty, oblíbené složky, obsah sdílený s týmem a další.

Nasazování nové úvodní stránky probíhá postupně během února 2022, mějte proto strpení, pokud se u vás změna ještě neprojevila.   

Nová aplikace jménem Loop

Další postupně nasazovanou novinkou je aplikace Microsoft Loop. Objevíte ji pod ikonkou v chatu v MS Teams (viz obrázek níže), kde se prezentuje jako tzv. „Živé komponenty“, pomocí kterých můžete vytvářet chytré seznamy. Jejich výhodou je také to, že je můžete sdílet s ostatními kolegy a spolupracovat na nich v reálném čase – stejně jako například u online Wordu. Vyzkoušejte sami a uvidíte!

Vylepšené vyhledávání v MS Teams

Microsoft Teams se dočkal inteligentního a rychlejšího vyhledávače. Výsledky vyhledávání jsou už na celé stránce a nejsou omezené na malý panel po straně aplikace. Rozděleny jsou do kategorií jako stránky s kartami v horní části nové stránky s výsledky (viz obrázek níže). To vše by mělo vyhledávání zpřehlednit a poskytnout uživateli relevantnější výsledky.

Uzpůsobte si časové rozvržení schůzek v Outlooku

Pohybujete se z jedné online schůzky do druhé? Možná tak oceníte funkci v Outlooku „Zkrátit události a schůzky“, kdy při jejich vytvoření (pokud máte zadáno „Skončit předčasně“) se místo hodinových jednání vytvoří schůzka na 50 minut, kratší či delší meetingy dle nastavení (viz obrázek níže). Získáte tak čas, abyste se mohli pohodlně nachystat na další schůzky.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.