Nové fíčury v MS Teams ocení nejen pedagogové

Přidání kalendáře do kanálu týmu nebo možnost zakázat a opětovně povolit chat. Podívejte se na rychlý přehled, co nového můžete využít při práci, výuce a studiu v MS Teams.

4. 2. 2021

Bez popisku

Přidejte si v týmu kalendář skupiny

Každá skupina má nově možnost si ve svém kanálu Teamu (třídy, semináře, kurzu) přidat kalendář pro lepší přehlednost naplánovaných událostí. Hodí se to především pro týmy, které se častěji scházejí a chtějí mít dostupný rychlý přehled o svých schůzkách přímo v prostředí MS Teams.

Jak jej přidat? Jednoduše tak, že kliknete v příslušném kanálu na tlačítko plus (neboli Přidat kartu) vedle položek menu. Objeví se okno (obrázek vlevo) a zvolíte Kalendář kanálu (obrázek vpravo).

Upozorňujeme, že takto přidaný kalendář není viditelný pro hosty (externisty).

Schůzky bez vyrušování – možnost zakázat chat

Organizujete schůzku, u které nepotřebujete mít otevřený chat a chcete se vyvarovat případného vyrušení? Nebo chcete možnost dotázat se nechat až na konec (například) vaší přednášky?

Novinkou je možnost zakázání – a také opětovného povolení – chatu schůzky. Takovéto nastavení trvá jen po dobu schůzky, u které si ho zvolíte. Nastavíte v možnostech schůzky u kolonky Povolit chat schůzky.

Vyberte konkrétní osoby, kterým chcete přiřadit vyšší oprávnění

Při plánování schůzky v kanálu týmu můžete předem vybrat oprávnění pro konkrétní osobu ve schůzce týmu. Například v rámci výuky – pokud nechcete, aby se studenti navzájem ztlumovali (či dokonce vyhazovali), můžete předem nastavit, kdo z nich bude prezentující a mít tak rozhodující práva. Nemusíte pak tyto předem určené lidi během schůzky znovu dohledávat.

Nová galerie pozadí v režimu „Společně“

Využíváte zobrazení účastníků v režimu „Společně“, kde je vidíte všechny na jedné obrazovce? Pak jistě oceníte nabídku nových pozadí pro různý počet účastníků.

Rozšíření schůzek do Google kalendáře

V případě, že používáte Google kalendář a chcete v něm mít zobrazené události z Teams, si můžete přidat doplněk, díky kterému si při vytváření událostí z vašeho Google kalendáře můžete zvolit, zda chcete přidat odkaz na schůzku v Teams. A po vytvoření můžete nastavit i oprávnění schůzky (viz obrázek události níže).

Upozorňujeme, že propojení tohoto doplňku je z naší strany bez poskytnutí podpory (v případě problémů).

MS Teams – pro online práci a studium


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.