Hybridní výuka klepe na dveře? Tipy, jak si zjednodušit vyučování přes MS Teams

Univerzita se řídí žlutým semaforem a část výuky tak přechází či teprve přejde do hybridního a online režimu. Pro vyučující jsme si proto připravili zopakování doporučení pro vedení přednášek a seminářů na dálku a další tipy týkající se výuky přes MS Teams.

23. 11. 2021

Bez popisku

Tip #1 Doporučení k vedení přednášek v Teams

 Ať už jste ve výuce přes MS Teams zkušení matadoři, nebo s ní teprve začínáte, doporučujeme podívat se stránku s návody a tipy k tvorbě a vedení přednášek a seminářů v Teamu.

Tip #2 Vychytávky a nové vylepšení v MS Teams

Opakování je matka moudrosti (a nesmrtelné klišé), proto pokud vám utekly naše dřívější tipy na ulehčení a zkvalitnění výuky přes MS Teams, podívejte se na některé z nich níže.

Tip #3 Kde se ukládají nahrávky?

Zopakujte si, že oproti minulému semestru najdete nahrávky z Teams ve svém OneDrive úložišti, v případě schůzky týmu pak ve vašem SharePointu. Další informace týkající se uměn ukládání nahrávek najdete v dřívějším článku.

Tip #4 Sdílejte obsah pomocí kamery

Fajn novinkou je sdílení obsahu (například pokud u sebe v pracovně/pokoji kreslíte na tabuli) pomocí kamery! Překvapí vás detailním zaostřením a vcelku kvalitním přenesením na obrazovky.

Jak na to? Jednoduše – v části Sdílet obsah zvolte možnost dole Obsah z kamery (viz obrázky).

Tip #5 Buďte interaktivní a využijte aplikace ve schůzkách mimo tým

Zaujměte své studenty a využijte přidání aplikací ve schůzkách mimo tým. Doporučujeme třeba dotazník Forms s více možnostmi hlasování nebo aplikaci Otázky a odpovědi, pomocí které můžete Zahájit diskuzi nebo Položit dotaz (viz obrázek). Nezapomeňte, že pro hladký průběh je lepší využít raději aplikaci MS Teams než webovou verzi.

TIP
Pokud pořádáte větší přednášku, můžete při nastavení oprávnění vybrat dotaz z pléna, který chcete, aby viděli všichni. 

Bez popisku

MS Teams – pro online práci a studium


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.