Změny ukládání nahrávek v MS Teams a jiné novinky

V MS Teams se objevilo hned několik změn, ty nejviditelnější se týkají ukládání nahrávek pořízených během schůzek. Podívejte se na ně podrobněji spolu s dalšími novinkami. 

14. 10. 2021

Bez popisku

Ukládání nahrávek do OneDrive či Sharepointu

Nově se uživatelům nahrávky pořízené v MS Teams neukládají do Streamu, jak tomu bylo doposud, ale do jejich OneDrive úložiště, v případě schůzky týmu pak do jejich SharePointu.

Jak se ještě změnilo ukládání nahrávek?

 • Ve výchozím stavu může záznam stáhnout jako soubor pouze ten, kdo záznam spustil, popřípadě vlastníci týmu (v případě schůzek v kanále týmu)
 • Oprávnění se nastavují stejně jako u všech ostatních souborů ve OneDrive a Sharepointu
 • Záznam je možné zpřístupnit i externím účastníkům nebo anonymně
 • Pokud se jedná o schůzku v kanálu týmu
  • uloží se záznam do souborů týmu, a to do složky s názvem kanálu, podsložky Nahrávky/Recordings
  • přístup k záznamu pro přehrání mají všichni členové týmu, komukoliv dalšímu je potřeba přidělit oprávnění
  • záznam může stáhnout jako soubor nebo jeho stažení povolit pouze ten, kdo záznam spustil, a navíc vlastníci příslušného týmu
 • Pokud se jedná o schůzku mimo kanál týmu
  • záznam se uloží do OneDrive toho, kdo záznam spustil, složky Nahrávky/Recordings
  • přístup k záznamu pro přehrání mají účastníci schůzky s účtem v Office 365 MU, ostatním je možné oprávnění přidělit nebo vytvořit a poslat anonymní odkaz; záznam může stáhnout pouze ten, kdo záznam spustil, pokud jeho stažení explicitně nepovolí

Více informací najdete na podrobnější stránce záznamů schůzek v MS Teams.

Zobrazení prezentujícího ve schůzce

Při sdílení v rámci schůzky si můžete zvolit tzv. režim prezentujícího, kdy se vám dle výběru zobrazí webová kamera na sdíleném obsahu. Vaše prezentace tak bude působit mnohem profesionálněji a přirozeněji.

Vyzkoušíte tak, že při hovoru zvolíte Sdílet obsah a pod Režimem přednášejícího si vyberete z možností. Tlačítko Přizpůsobit pak umožnuje také zvolit pozadí podle výběru.

Uzamčení schůzky před nechtěnými účastníky

Organizátor schůzky v MS Teams může událost uzamknout – tedy zamezit přístup dalším účastníkům, kteří nejsou mezi pozvanými. Hodí se to například pro vyučující, kteří chtějí zabránit připojení studentů z jiných skupin (nebo nechtějí opozdilce), případně pro organizátory schůzek, na kterých se řeší citlivé informace a je potřeba si pohlídat účastníky.

Jak na to? Stačí zvolit Zobrazit účastníky, další akce (3 tečky) a zamknout schůzky. Stejným způsobem lze schůzku opět odemknout.

Automatické nahrávání schůzky

Pro zapomětlivé hlavy se hodí funkce automatického nahrávání, kterou najdete v možnostech schůzky. Díky tomu pokaždé, když se zahájí schůzka, začne do několika sekund nahrávání. Ukončit jej může prezentující manuálně nebo ukončením schůzky.

POZOR – vlastníkem nahrávky je osoba, která zahájila schůzku, nikoliv organizátor schůzky. Automatické nahrávání schůzky je možné pouze pro uživatelé s licencí A3.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.