V desktopové verzi aplikace Teams už odpovíte na konkrétní zprávu

Malá vychytávka, která potěší mnohé. V chatu v MS Teams se konečně objevila možnost odpovědět na konkrétní zprávu! Mimo to si pro nás vývojáři z Microsoftu přichytali i další novinky – jaké to jsou?

20. 10. 2021

Možnost odpovědět na konkrétní zprávu je tu!

Funkce, která je jednoduchá, mají ji různé jiné messengery a přitom dokáže efektivně zpřehlednit online konverzaci. Také v desktopovém MS Teams chatu už konečně najdete možnost odpovědět přímo na konkrétní zprávu (dříve byla tato funkce pouze v mobilní verzi).

Nastavení oprávnění při sdílení dokumentu v Teams

Při vkládání dokumentu do chatu si nově můžete vybrat, jakým způsobem budete dokument s protistranou sdílet. Stačí kliknout na šipku dolů a vybrat z uvedených možností (viz obrázek).

Malé připomenutí – pokud nahrajete dokument z počítače, automaticky se u chatu uloží do vašeho OneDrive do složky Soubory z chatu aplikace Microsoft Teams/Microsoft Teams Chat Files.

Vyšperkujte své prezentace

Při sdílení své prezentace můžete nově přes aplikaci využít funkce Laserové ukazovátko, Pero, Zvýrazňovač či Gumu. Pozor – ostatní účastníci schůzky využití těchto funkcí vidí pouze tehdy, pokud jsou při připojeni pomocí nainstalované aplikace Teams. Přes webové rozhraní či mobilní zařízení Android či iOS se nezobrazí.

Vylepšený Whiteboard

Velkou změnou prošel Whiteboard, digitální flipchart na zakreslení nápadů, plánování projektů a zaznamenání poznámek. Aplikace se tak může pochlubit nejen novým vzhledem (viz obrázek), ale také více než 40 šablonami, novými nástroji pro barvení, možností vkládat obrázky a tvary, měnit pozadí a další funkce – vyzkoušejte sami!

TIP
Whiteboard můžete nově také ve svém týmu přidat jako trvalou kartu v kanálu týmu, abyste ji měli vždy po ruce.

Jednodušší rozdělování účastníků v Breakout rooms

Při využití Breakout rooms se vám nově při přiřazování účastníků do jednotlivých skupin objeví samostatné  okno, ve kterém můžete vybrat více studentů a přiřadit je do místností pomocí zaškrtávacích políček vedle jmen studentů. Nejen že tato vychytávka zjednodušuje celý proces, ale zároveň jej výrazně urychluje.

MS Teams – pro online práci a studium