3D tisk


Rady a tipy

 • Vhodnost tištěného objektu
  K dispozici je velké množství galerií objektů pro tisk na 3D tiskárnách, ale ne všechny modely jsou vhodné; stažený objekt nemusí byt vytvořen pro typ tiskárny a materiálu, který na CPS používáme.

 • Nastavení tisku
  Odeslání 3D tisku v může vypadat jednoduše, ale doporučujme věnovat pozornost rozšířenému nastavení tisku – má zásadní vliv na úspěšnost vytištění a vzhled výsledného modelu. Stejně tak i jeho umístění a orientace.

 • Chlazení materiálu
  Nejefektivnější chlazení modelu je směrem k zadní části tiskárny – následně boky a nejhorší proudění vzduchu je směrem od dvířek tiskárny. Rychlejší chladnutí materiálu má výhodu především u drobných detailů nebo jemných linek.

 • Chyby a přerušení tisku
  Chyby v nastavení tisku nebo modelu mohou skončit jeho zničením či špatným vytištěním. Po zahájení tisku již není možné objekt nebo nastavení upravit. V případě špatně tisknutého objektu proto požádejte obsluhu CPS o přerušení tisku.

 • Odolnost materiálu
  PLA materiál má teplotní odolnost pouze do 70 °C. Materiál není vhodný pro tisk nádob zadržujících tekutinu, protože vrstvy prosakují.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.