FF Půjčování techniky

Filozofická fakulta MU disponuje rezervní technikou pro online výuku, kterou je možné zapůjčit (webkamery, sluchátka s mikrofonem). Tuto elektroniku půjčujeme nejvýše na dobu 7 dnů pro vyučující, kteří si o výpůjčku požádají. Množství těchto zařízení je ovšem omezené, proto prosíme o podávání žádostí s předstihem. Zmíněnou techniku je možné půjčit pouze pro účely online výuky. K zapůjčení nabízíme i několik tabletů, které lze půjčit i na delší dobu než avizovaných 7 dní (dle domluvy).

Kdo si může techniku půjčit?

Webkamery, sluchátka, mikrofony a AV techniku půjčujeme výhradně vyučujícím/zaměstnancům FF MU. Tablety si mohou zapůjčit i studenti pro studijní účely. V obou případech však musí žadatel patřit pod akademické pracoviště FF MU.

Jakou techniku máme k dispozici?

Webkamery, sluchátka, mikrofony

Webkamery a sluchátka s mikrofony (k zapojení přes USB). Do požadavkového formuláře nám napište jakou techniku potřebujete a domluvíme se s vámi na podrobnostech.

Jak si techniku vypůjčit?

O půjčení webkamery nebo sluchátek s mikrofonem si můžete požádat prostřednictvím formuláře. Techniku je možné mít půjčenou maximálně po dobu 7 dnů.

Jakmile vaši žádost o zapůjčení schválíme a potvrdíme vám, že je požadovaná technika k dispozici, můžete si ji vyzvednout na CIT FF u našich techniků.

Tablety

K zapůjčení máme k dispozici tablety Apple iPad

Jak si tablety vypůjčit?

Tablety jsou k zapůjčení v Kanceláři e-learningu CIT FF (pro jejich rezervaci využijte stránku Výpůjčky mobilních zařízení, kde máme odkazy na rezervační systém.

Na rozdíl od webkamer a sluchátek zde není doba zapůjčení omezena sedmi dny. O přesném termínu vrácení se domluvíte při vypůjčení se zaměstnancem Kanceláře e-learningu. Tablety si mohou vypůjčit také studenti pro účely studia. Další podrobnosti o půjčování tabletů najdete na stránkách Kanceláře e-learningu.

AV technika

Možnost pronájmu audiovizuální techniky poskytuje Videostudio CIT FF. Podrobnosti o zapůjčení jsou k dispozici na stránce Pronájem AV techniky.

Půjčování techniky potřebným

Ústřední knihovna FF MU nabízí možnost zapůjčení techniky studentům v tíživé životní situaci.

Aktuálně je možné zapůjčit:

  • notebook
  • tablet
  • grafický tablet
  • sluchátka s mikrofonem
  • webkamera

Pokud patříte do skupiny studentů v tíživé situaci a potřebujete si půjčit techniku, kontaktujte Ústřední knihovnu FF MU (podrobnosti na webu):

Podrobnosti o technice pro potřebné

Chcete vlastní techniku?

Jestliže si potřebujete pořídit vlastní techniku na náklady vašeho pracoviště, máme pro vás doporučení kamer i mikrofonů, s nimiž máme jako IT pracoviště dobré zkušenosti, a které jsou dostupné v rozumné cenové relaci. Najdete je na stránce doporučená technika pro online výuku a zkoušení.

Službu poskytuje a zajišťuje Centrum informačních technologií Filozofické fakulty (CIT FF).

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.