Munimap: mapy MU na Váš web

Chcete na své webové stránky umístit mapku, která zobrazuje polohu konkrétní učebny, kanceláře či jiné místnosti v prostorách Masarykovy univerzity? Pořádáte konferenci či jinou akci a chcete účastníkům přehledně ukázat, ve které místnosti se akce odehrává? Pokud ano, pak je vám k dispozici munimap.

Co je munimap?

Javascriptová knihovna munimap umožňuje zobrazení interaktivních plánů budov a místností Masarykovy univerzity na libovolných webových stránkách. Mapové okno vytvořené prostřednictvím této knihovny je možné velmi jednoduchým způsobem začlenit do jakékoli webové stránky a přizpůsobit si mapu dle potřeb konkrétního účelu.

Tvůrce webových stránek může zvolit výchozí zobrazení mapy (střed, měřítko mapy), ale také určit objekty (budovy či místnosti), které mají být v mapě zvýrazněny. Od verze 1.1 je možné do mapy umístit „špendlík“ na libovolné místo dané souřadnicemi a označit tak důležitá místa i mimo prostory univerzity.

Jaké služby poskytuje?

• vytvoření interaktivního mapového okna a zobrazení budov a místností Masarykovy univerzity
  • zvýraznění zadaných budov či místností Masarykovy univerzity
  • úprava popisků zvýrazněných budov či místností
  • umístění „špendlíku“ na libovolné místo v mapě a nastavení jeho popisku
Mapový obsah Knihovna umožňuje přehledné zobrazení půdorysů budov a místností Muni nad podkladovou mapou OpenStreetMap. V mapě jsou pomocí ikon zobrazeny body zájmu, jako jsou vstupy do budov či areálů, recepce, schodiště a výtahy.
Uživatelská nastavení

• jazyk mapy
  • varianta podkladové mapy
  • nastavení středu a přiblížení mapy ve výchozím zobrazení
  • nastavení polohy a popisku vlastního „špendlíčku“
  • volba budov či místností, které mají být v mapě zvýrazněny
  • popisek zvýrazněných budov či místností v závislosti na aktuálním měřítku mapy
  • budovy či místnosti, které mají být viditelné ve výřezu mapy ve výchozím zobrazení
Použité technologie Využití knihovny OpenLayers umožňuje uživateli ještě více přizpůsobit mapu jeho konkrétnímu účelu – například přidat vlastní vrstvu prostorových dat.

Podmínky poskytnutí

• Knihovnu munimap může na svých webových stránkách využít kdokoli.

Návody

Podobné služby

Vložit mapku na vlastní WEB

Určeno pro
tvůrce webových stránek (i mimo MU)

zdarma

Dostupnost

Ústav výpočetní techniky Masarykovy univerzity
helpdesk@ics.muni.cz

Našli jste chybné/neúplné informace?
Pomozte nám zlepšit kvalitu obsahu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.