Munimap: mapy MU na Váš web

Chcete na své webové stránky umístit mapku, která zobrazuje polohu konkrétní učebny, kanceláře či jiné místnosti v prostorách Masarykovy univerzity? Pořádáte konferenci či jinou akci a chcete účastníkům přehledně ukázat, ve které místnosti se akce odehrává? Pokud ano, pak je vám k dispozici munimap.

Co je munimap?

Javascriptová knihovna munimap umožňuje zobrazení interaktivních plánů budov a místností Masarykovy univerzity na libovolných webových stránkách. Mapové okno vytvořené prostřednictvím této knihovny je možné velmi jednoduchým způsobem začlenit do jakékoli webové stránky a přizpůsobit si mapu dle potřeb konkrétního účelu.

Tvůrce webových stránek může zvolit výchozí zobrazení mapy (střed, měřítko mapy), ale také určit objekty (budovy či místnosti), které mají být v mapě zvýrazněny. Od verze 1.1 je možné do mapy umístit „špendlík“ na libovolné místo dané souřadnicemi a označit tak důležitá místa i mimo prostory univerzity.

Jaké služby poskytuje?

• vytvoření interaktivního mapového okna a zobrazení budov a místností Masarykovy univerzity
  • zvýraznění zadaných budov či místností Masarykovy univerzity
  • úprava popisků zvýrazněných budov či místností
  • umístění „špendlíku“ na libovolné místo v mapě a nastavení jeho popisku
Mapový obsah Knihovna umožňuje přehledné zobrazení půdorysů budov a místností Muni nad podkladovou mapou OpenStreetMap. V mapě jsou pomocí ikon zobrazeny body zájmu, jako jsou vstupy do budov či areálů, recepce, schodiště a výtahy.
Uživatelská nastavení

• jazyk mapy
  • varianta podkladové mapy
  • nastavení středu a přiblížení mapy ve výchozím zobrazení
  • nastavení polohy a popisku vlastního „špendlíčku“
  • volba budov či místností, které mají být v mapě zvýrazněny
  • popisek zvýrazněných budov či místností v závislosti na aktuálním měřítku mapy
  • budovy či místnosti, které mají být viditelné ve výřezu mapy ve výchozím zobrazení
Použité technologie Využití knihovny OpenLayers umožňuje uživateli ještě více přizpůsobit mapu jeho konkrétnímu účelu – například přidat vlastní vrstvu prostorových dat.

Podmínky poskytnutí

• Knihovnu munimap může na svých webových stránkách využít kdokoli.

Návody

Podobné služby